17. – 18.11.2014. notika projekta menedžmenta grupas tikšanās Jankas Kupalas Grodņas Valsts Universitātē
Aktualizēts 28.11.2014 15:47
2014. gada 17. – 18. novembrī Jankas Kupalas Grodņas Valsts universitātē notika Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta 2007-2013 pārrobežu sadarbības programmas Lavija–Lietuva–Baltkrievija projekta „Mutvārdu vēstures centru popularizēšana LV–BY pārrobežu teritorijā”, ID Nr. LLB–2–143, administratīvās grupas sēde. Tajā tika apspriesti projekta ieviešanas noslēguma posma jautājumi.
Projekta vadītāja prof. Maija Burima informēja projekta partnerus par programmas Apvienotā tehniskā sekretariāta apstiprinājumu projekta pagarinājumam līdz 2014. gada 30. decembrim un izmaiņām projekta aprakstā. Projekta partneri saskaņoja projekta publicitātes produktus: preses relīzes, rakstus par projektu Latvijas un Baltkrievijas preses izdevumos, intervijas ar projekta ieviesējiem.
Viens no svarīgākajiem administratīvās darba grupas uzdevumiem sanāksmes laikā bija izplānot projekta noslēguma konferences gaitu. Konference notiks 2014. gada 15.–16. decembrī Grodņā. Tajā piedalīsies ne tikai projekta ieviesēji no Daugavpils Universitātes un Grodņas Valsts universitātes, bet arī to institūciju pārstāvji, kam ir tieša saistība ar projekta produktiem: pašvaldību, tūrisma operatoru, izglītības iestāžu, bibliotēku, augstskolu un skolu pārstāvji u.c. interesenti. Lai atspoguļotu konferences norisi un projekta rezultātu pārnesi uz sabiedrību, konferencē aicināti piedalīties masu mediji.
Plānojot konferences gaitu, tika paredzēts, ka tā notiks 2 dienas. Pirmajā dienā iecerētas darba grupu sēdes, lai izvērtētu kapu izpētes ekspertu un mutvārdu vēstures pētnieku savākto materiālu kolekciju, diskutētu par pētījumā izmantoto metodoloģiju un rezultātu praktisko pielietojumu. Otrajā dienā projekta partneru menedžeri, ieviešanas un novērtēšanas eksperti konferences dalībniekus informēs par projekta gaitā sasniegtajiem rezultātiem, grūtībām projekta ieviešanā, projekta produktu inovācijām. Konferences laikā publiski tiks atvērts konferences izdevums – kapu izpētes materiālu krājums par kapsētu savdabību Latvijas un Baltkrievijas pierobežā, un konferences dalībnieki iepazīstināti ar vēstures saglabāšanas instrumentu, kas paredzēts plašas sabiedrības interesēm – projekta ietvaros izveidotais e-muzejs “Vitamemoriae”. Administratīvās tikšanās laikā 2014. gada 17.–18. novembrī projekta dalībnieki pārrunāja e-muzeja uzturēšanas stratēģiju pēc projekta noslēguma.
Svarīgs tikšanās jautājums bija projekta administrēšana – darba uzskaites jautājumi, projekta rezultatīvie rādītāji, finanšu plūsmas precizēšana.