2018. GADA SEPTEMBRĪ STARPTAUTISKĀ ZINĀTNISKĀ KONFERENCĒ LISABONĀ, PORTUGĀLĒ PREZENTĒTI ZIŅOJUMI PAR PROJEKTA „JAUNU LUMINISCENTU SAVIENOJUMU MOLEKULĀRAIS DIZAINS DIAGNOSTIKAS MĒRĶIEM” STARPREZULTĀTIEM
Aktualizēts 02.10.2018 10:27
03.-06.09.2018. Lisabonā, Portugālē norisinājās viena no nozīmīgākajām konferencēm 2018.gadā krāsvielu un fluorescences jomā – „3rd International Caparica Conference on Chromogenic and Emissive Materials” (IC3EM2018), kuras laikā tika aplūkoti vairāki ar flurescentām tehnoloģijām saistīti zinātnes virzieni.
ERAF projekta „Jaunu luminiscentu savienojumu molekulārais dizains diagnostikas mērķiem” pārstāvji – vadošais pētnieks S.Osipovs un pētnieks A.Pučkins – šajā konferencē piedalījās ar diviem ziņojumiem, kuros tika atspoguļoti projekta zinātniskās grupas sasniegtie rezultāti.
Ziņojuma “Application of novel synthesized luminophores for microscopic visualization of biological objects” laikā tika prezentētas projekta ietvaros izstrādāto fluorescento krāsvielu pielietošanas iespējas dažāda izmēra bioloģisko objektu vizualizēšanai ar mikroskopijas metodēm.
Ziņojuma “Spectroscopy of novel N-benzanthronylamidines and its metal chelates” mērķis bija iepazīstināt ieinteresēto auditoriju ar N-benzantronilamidīnu un to metālorganisko kompleksu spektrālajām īpašībām, kā arī ziņot par iespēju pielietot jauniegūtos savienojumus pārejās metālu detektēšanai vai monitoringam ūdens vidē.
Pētījumi tiek veikti darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.1. pasākuma „Praktiskas ievirzes pētījumi” Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projekta „Jaunu luminiscentu savienojumu molekulārais dizains diagnostikas mērķiem”, vienošanās Nr. 1.1.1.1/16/A/211, ietvaros.
Papildinformācija:
Aleksandrs Pučkins,
projekta pētnieks
E-pasts: aleksandrs.puckins@du.ces.lv