DU SZF maģistrants piedalījās maģistrantu konferencē Latvijas Zinātņu akadēmijā
Aktualizēts 27.04.2015 22:56
Katru gadu Latvijas studenti aizstāv simtiem maģistra darbu, kuri diemžēl paliek bibliotēku plauktos. Taču maģistranti atklāj būtiskas lietas par valsts, pašvaldību un privāto institūciju darbību, skaidro, kā funkcionē mūsu sabiedrība.
22. aprīlī Rīgas Stradiņa Universitātes Komunikācijas fakultāte un Valsts pētījumu programma “Tautsaimniecības transformācija, gudra izaugsme, pārvaldība un tiesiskais ietvars valsts un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai – jaunas pieejas ilgtspējīgas zināšanu sabiedrības veidošanai (EKOSOC-LV)” rīkoja jauno zinātnieku maģistrantu konferenci, kuras mērķis ir iepazīstināt interesentus ar jaunākajiem Latvijas sabiedrības un tautsaimniecības pētījumiem, apliecināt sociālo zinātņu nozīmi valsts un sabiedrības attīstībai, kā arī sniegt atbalstu jaunajiem pētniekiem.
Konference noritēja Latvijas Zinātņu akadēmijā Senāta zālē. Konferenci atklāja VPP EKOSOC-LV vadītāja Dr.habil.oec. Baiba Rivža, kura savā uzrunā uzsvēra, ka ne velti šis pasākums notiek tieši LZP Senāta zālē, kuras sienās ir jūtama stipra zinātnes aura. Viņa izteica cerību, ka tas iedvesmos jaunos censoņus turpināt savus pētījumus un veidot akadēmisko, zinātnisko karjeru.
Konferencē uzstājās maģistranti no vairākām Latvijas augstskolām, piemēram, vairāki ziņojumi bija no LU, LLU, RSU, arī no Vidzemes augstskolas un Daugavpils Universitātes. Konferences darbs ritēja vairākās daļās: 1) Publiskā komunikācija; 2) Privātā ģimenes sfēra; 3) Valsts un vietējā pārvalde; 4) Bizness.
Daugavpils Universitāti pārstāvēja AMSP „Ekomomika” maģistrants Aivars PLOTKA, kura ziņojums „Pašvaldību ekonomiskā nozīme Latvijas tautsaimniecības attīstības veicināšanā” izsauca interesi klausītājos. Viņš stāstīja, ka Latvijas novadi un reģioni būtiski atšķiras pēc saviem sociālajiem un ekonomiskajiem rādītājiem: infrastruktūras nodrošinājums, darba samaksa, investīciju ieguldījumu apjoms. Atšķirības vajag mazināt un novērst, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas visiem iedzīvotājiem un veicinātu tautsaimniecības attīstību. Pētnieks secina, ka novadu pašvaldības nespēj nodrošināt stratēģisko jomu attīstību savās teritorijās. Situācijas uzlabošanai nepieciešams grozīt Valsts pārvaldes likumu un citus normatīvos aktus.
Noteikti ir jāuzsver, ka šī konference bija svarīga un interesanta gan saturiski, gan arī kontekstuāli. Tā bija lieliska iespēja topošajiem maģistriem aprobēt savu pētījumu plašākā auditorijā, dzirdēt kompetentu viedokli no pieredzējušiem zinātniekiem un saņemt vērtīgus norādījumus turpmākajam darbam. Visi konferences dalībnieki saņēma sertifikātus.
Papildu informācija:
Inta Ostrovska
DU HSZI docente
E – pasts: inta.ostrovska@du.ces.lv