DU Ilgtspējīgas izglītības Institūta līdzdalība UE4SD projekta sanāksmē Lielbritānijā
Aktualizēts 27.02.2014 23:52
Daugavpils Universiātes (DU) Ilgtspējīgas izglītības institūta (III) asoc. prof. Dzintra Iliško piedalījās COPERNICUS Alianses (http://copernicus-alliance.org) – Eiropas Augstskolu ilgtspējīgas attīstības tīklojuma mūžizglītības programmas UE4SD projekta sanāksmē, kas notika Apvienotajā Karalistē no 23. līdz 25. februārim Glosteršīras Universitātē.
Mūžizglītības programmas projektu koordinē vadības grupa, kuras sastāvā ir Glosteršīras Universitāte (vadošais partneris un COPERNICUS Alianses vadošā institūcija, Lielbritānija), Leuphanas Universitāte (Vācija), Kārļa Universitāte (Čehija) un Madrides Autonomā universitāte (Spānija). Projekta Nr. 540051-LLP-1-2013-1-UK-ERASMUS-ENW.
Projekta partnerības karte – https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=zf4INE1dLRAI.k9egU6ZqZCYk
UE4SD ir 55 augstskolu, organizāciju un iniciatīvu partnerība, kuras ietvaros 34 valstu organizācijas meklē veidus, kā sekmēt ilgtspējību un inovācijas augstākās izglītības programmās. Tas ir jo sevišķi svarīgi tādēļ, ka augstākās izglītības sektors ir vide, kas ir īpaši piemērota pārmaiņu ierosināšanai ceļā uz ilgtspējīgu attīstību, jo tajā tiek sagatavota nākamo līderu un profesionāļu paaudze, apšaubītas dominējošās paradigmas un veikti pētījumi, kas noved pie pārsteidzošiem atklājumiem un sekmē sociālās pārmaiņas.
Akadēmiskā procesa kvalitātes nodrošināšanai augstākajā izglītībā ir nepieciešamas ne tikai institucionālas pārmaiņas, kas atbalstītu ilgtspējības vērtības un praksi, bet arī augstskolu pasniedzēji, kas savā mācību un pētnieciskajā darbā spēj integrēt ilgtspējīgas izglītības un attīstības principus. Tomēr ir maz datu un liecību par augstskolu pasniedzēju kompetencēm izglītības ilgtspējīgas attīstības (IIA) jomā, kā arī par to, kā šīs kompetences tiek atbalstītas un attīstītas.
UE4SD mērķis ir samazināt šo zināšanu iztrūkumu un partnerībā ieskicēt iespējas, kas ļautu augstskolu mācībspēkiem attīstīt savas IIA kompetences profesionālās attīstības ceļā, noteikt, kā šīs kompetences var tikt sekmīgāk attīstītas, lai paaugstinātu akadēmiskā darba kvalitāti ilgtspējības jomā.
Tiks noteikta šajā Eiropas reģionā eksistējošā prakse, kā arī izveidota publikāciju un tiešsaistes resursu platforma, kas sekmētu pārmaiņas mācību programmu attīstībā un universitāšu akadēmiskajā nodrošinājumā. Projekta pirmajā tikšanās reizē tika iezīmētas stratēģijas universitāšu mācībspēku IIA kompetenču attīstībai, kā arī tika nosprausts stratēģiskais plāns turpmākai projekta darbībai. Augstākās izglītības sektoram ir izšķiroša nozīme nākotnes profesionāļu sagatavošanā, zaļāku ekonomiku un dzīvotspējīgu kopienu veidošanā. UE4SD mērķis ir sniegt ievirzi un atbalstu Eiropas universitātēm, lai mācību programmās sekmētu inovācijas ilgtspējīgas attīstības virzienā un paaugstinātu mācīšanas un mācīšanās kvalitāti.
Papildu informācija:
Ilgtspējīgas izglītības institūts
Tātr. 654 27411
dzintra.ilisko@du.ces.lv