• A- A A+
  • DU Zinātnes skolas dalībnieki tikās trešo reizi

    Aktualizēts 22.04.2013 23:09

    Sestdien, 2013. gada 20. aprīlī, Daugavpils Universitātē (DU) pulcējās skolēni no Daugavpils, Jēkabpils, Krāslavas, Preiļu, Rēzeknes, Salas, Salienas, Špoģu, Vārkavas, Viļānu un citām skolām, lai piedalītos DU Zinātnes skolas 3. nodarbībā. Tie visi ir jaunieši, kuri izvēlējušies atklāt zinātnes pasauli un, iejūtoties jauno zinātnieku un pētnieku lomā, noskaidrot, kā tā tiek izmantota mūsu ikdienas dzīvē, ražošanā, kā arī uzzināt jaunus un pārsteidzošus faktus par labi zināmām un ierastām lietām un procesiem.
    Zinātnes skolas 3. nodarbības atklāšanā klātesošos uzrunāja Daugavpils Universitātes zinātņu prorektore, asociētā profesore Inese Kokina. Savā uzrunā viņa pateicās skolēniem par Zinātnes skolas apmeklēšanu, neskatoties uz to, ka tuvojas mācību gada noslēgums un saspringtais eksāmenu laiks. Zinātnes skolas 3. nodarbības lekciju “Nanotehnoloģiju pārsteidzošās dimensijas” interaktīvi un atraktīvi vadīja G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centra vadītājs, asoc.prof. Edmunds Tamanis.

    Pēc kopīgās lekcijas jaunieši, atbilstoši viņu interesēm, iesaistījās praktiskajās aktivitātēs dabaszinātņu, humanitāro un sociālo zinātņu darba grupās. Kopumā darbojās 7 grupas. Jaunieši, kuri interesējas par humanitārajām zinātnēm, tikās ar Izglītības un vadības un Mūzikas un mākslu fakultātes docētājiem un uzzināja par mūzikas un psiholoģijas pētnieku ikdienu, zinātniskā darba specifiku šajās jomās, kā arī noklausījās zinātnieku stāstījumus par kurioziem, kuri nereti tiek piedzīvoti izziņas procesā un dažādu pētījumu veikšanas laikā.

    Skolēni, kurus interesē dabaszinātnes, tikās ar universitātes Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes docētājiem. Strādājot kopā ar pieredzējušajiem universitātes pētniekiem, jauniešiem bija iespēja iepazīt arī pašlaik zinātniskajā pasaulē pieejamo vismodernāko aprīkojumu, kas atrodas DU laboratorijās. Praktiskajā nodarbībā bioloģijā tika noteikti zivs parazīti, uzzināts, kā tiek izdalīts ģenētiskais materiāls, kā tiek veiktas analīzes, kā notiek klonēšana utt. Skolēni, kuri darbojās fizikas jomā, uzzināja par eletromikroskopa un atomspēka mikroskopa darbību, mēģināja arī paši sagatavot paraugus nepieciešamajiem pētījumiem ar minēto aprīkojumu. Vides zinātnēs jauniešiem tika dota iespēja veidot kartes, izmantojot modernās ģeogrāfijas informācijas sistēmu (ĢIS), savukārt veselības zinātnēs Zinātnes skolas dalībnieki iesaistījās diskusijā par veselīgu un neveselīgu dzīvesveidu, kā arī iepazinās ar pieejamo aprīkojumu fizioterapijā.

    Tie Zinātnes skolas dalībnieki, kurus interesē sociālās zinātnes, šoreiz uzzināja vairāk par ekonomikas nozari.

    Nodarbības DU Zinātnes skolā notiek vienu reizi mēnesī, un tās vada DU docētāji, dažādu jomu speciālisti. Nodarbību laikā tās dalībnieki piedalās lekcijās un praktiskajās nodarbībās, iesaistās zinātnisko aktualitāšu izzināšanā, iejūtas pētnieka lomā, pētī kādu sev interesējošu tēmu dziļāk, kas var palīdzēt izvēlēties profesiju, kā arī mācās strādāt ar modernu aprīkojumu. Visas nodarbības DU Zinātnes skolā notiek bezmaksas. Tie skolas dalībnieki, kuri būs apmeklējuši vairāk nekā 50% nodarbību, saņems sertifikātu, par ko tiks piešķirti 5 punkti, stājoties jebkurā DU bakalaura studiju programmā.

    Šī mācību gada pēdējā 4.nodarbība tiek plānota 18.maijā. Sekojiet līdzi informācijai Daugavpils Universitātes mājas lapā.

    Papildus informācija:
    Daugavpils Universitātes Zinātņu daļa
    Vienības ielā 13, 219. kab.
    Daugavpils, LV-5401
    Tel.  +371 65425452
    E-pasts: zinda@du.ces.lv

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < January >
    30 31 1 2 3 4 5
    6 7 8 9 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    20 21 22 23 24 25 26
    27 28 29 30 31 1 2

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!