“Humanitārā akadēmija jauniešiem” gatavojas jaunajam studiju gadam
Aktualizēts 25.08.2011 00:42
Šī gada 8. oktobrī jauniešu apmācību trīsgadīgajā programmā „Latvijas jaunatnes intelekts Latvijas nākotnei” savu jaunajā studiju gadā turpinās Jauniešu interešu izglītības skolā „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ), ko organizē Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārā fakultāte (HF).
Humanitārā akadēmija jauniešiem tiek aicināti pieteikties Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēni, arodskolu audzēkņi un citi jaunieši, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm. Skolas mērķis ir raisīt jauniešos interesi par literatūras, valodniecības, svešvalodu, teātra, kino, tēlotājmākslas, reliģijas, folkloras un citām kultūras un mākslas jomām, motivēt jauniešus humanitāro jomu izvēlei nākotnes studijām.
Nodarbības skolā ir bezmaksas un tās notiek vienu reizi mēnesī, sestdienā. Nodarbību laikā jauniešiem ir iespēja piedalīties lekcijās un praktiskajās nodarbībās, ko vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki un DU HF docētāji. Studiju gada noslēgumā par vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību tiek izsniegti sertifikāti, kas dod priekšrocību – 10 papildus punktus stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās („Filoloģija” (latviešu, krievu un angļu, vācu, poļu ar otro svešvalodu), „Vēsture” / „Vēsture (kultūras vēsture)” un „Austrumeiropas kultūras un biznesa sakari”). Par 3 gadiem ir iespēja iegūt 30 papildus punktus).
Pirmajā 2011./2012. studiju gada nodarbībā, kas notiks 8. oktobrī plkst. 11:30 Daugavpils Universitātē (Vienības ielā 13 – 310. aud.), ar jauniešiem tiksies HAJ patrons jeb aizbildnis režisors, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Jānis Streičs, kam šogad, 26. septembrī aprit 75 gadu jubileja.
Iepriekšēja pieteikšanās sāksies no 1. septembra elektroniski uz adresi llkk@du.ces.lv, norādot vārdu, uzvārdu, skolu, klasi un savu tālruņa numuru un/vai e-pastu.
Skolas studiju programma „Latvijas jaunatnes intelekts Latvijas nākotnei” kopumā paredzēta trim gadiem (2011. gadā: februāris – maijs, turpmāk – 8 mēneši: oktobris – maijs, sestdienās, vienu reizi mēnesī). Jaunieši var izvēlēties arī viena vai divu gadu apmācību vai apmeklēt tikai kādu konkrētu nodarbību dienu vai lekciju.
Pirmajā studiju gadā jauniešiem tika piedāvātas šādas lekcijas un praktiskās darbnīcas:Latviešu nacionālais raksturs desmit Dieva baušļu gaismā; Jaunās reliģiskās kustības; Literatūras skatuve un aizkulises; Šekspīrs un mūsdienas; Starpkultūru komunikācijas problēmas: verbālais aspekts; Kas ir vēsture?; Portrets mākslinieciskajā tekstā: lingvopoētiskais aspekts; Puķu bērni, grebenes, anks un šņorzābaki jeb dažas mūsdienu kultūras lappuses.
Akadēmijas pirmā darbības gada noslēguma dienā jaunieši anketās izteica novēlējumus sev un akadēmijai: „Attīstīties, pilnveidoties un ieinteresēt vēl vairāk jauniešu!”; „Novēlu, lai ikviens atrod sevī mākslinieka dvēseli!”; „Akadēmija palīdz mums uzzināt humanitāro pasauli!”; „Vēl lielāku topošo akadēmiķu skaitu un ilgu pastāvēšanas mūžu!””; „Palikt tikpat daudzveidīgiem un interesantiem! Milzīgs paldies jums par zināšanām!”
Aicinām pieteikties gan tos jauniešus, kas jau mācījās skolā programmas pirmajā apmācību gadā, gan jaunus interesentus. Nodarbības notiks vienu reizi mēnesī, sestdienās.
Detalizēta informācija par pieteikšanos DU interneta vietnē būs pieejama pēc 1. septembra.
Uz tikšanos Humanitārajā akadēmijā jauniešiem!
Papildus informācija:
Maija Burima
„Humanitārās akadēmijas jauniešiem” vadītāja
t.: 654 24238
e-pasts: maija.burima@du.ces.lv