• A- A A+
  • Doktoranti DU apgūst modernās molekulārās bioloģijas metodes

    Aktualizēts 28.04.2010 22:45

    1600-1687-n

    Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts Daugavpils Universitātes doktora studiju īstenošanai” ietvaros š. g. 20. un 21. aprīlī Daugavpils Universitātē (DU) Sistemātiskās bioloģijas institūtā notika seminārs doktorantiem „Modernās molekulārās bioloģijas metodes – genoma sekvenēšana un fragmentu analīze”.

    Semināra dalībnieki papildināja savas zināšanas par molekulārās bioloģijas metodēm, pilnveidoja praktiskās iemaņas darbā ar ģenētisko analizatoru „Abi Prism 3130XL”, kā arī veica iegūto datu apstrādi.

    Semināra vadītājs, Rīgas Tehniskās universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultātes Vides modelēšanas centra vadošais pētnieks, Dr. math. Sergejs Nazarovs pastāstīja, ka lielāka uzmanība seminārā veltīta doktorantu – projekta mērķstipendiātu praktiskajai apmācībai darbam ar ģenētisko analizatoru, kura darbības pamatā ir DNS izpēte ar kapilārās elektroforēzes metodi. Iegūtās zināšanas ļaus doktorantiem patstāvīgi veikt ģenētiskās un molekulārās analīzes, interpretēt pētījumu rezultātus un tos publicēt. Molekulārās bioloģijas pētniecības metodes patlaban tiek plaši izmantotas bioloģijā, piem. ģenētisko slimību pētīšanā, mutāciju noteikšanā, populāciju ģenētiskās daudzveidības pētīšanā u.c. zinātniskajos pētījumos.

    Doktora studiju programmas „Bioloģija” 2. kursa doktorante G. Jaunbauere pastāstīja, ka seminārā iegūtās zināšanas un prasmes viņa izmantos sava doktora darba izstrādē, kā arī pielietos tās savā darba vietā Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūcijā „BIOR”. Doktora studiju programmas „Bioloģija” 3. kursa doktorante, LU Bioloģijas institūta Augu ģenētikas laboratorijas darbiniece A. Miķelsone, kura savā doktora darbā pēta linus, atzīmēja, ka „šī ir ļoti moderna un plaši izmantojama, kā arī ērta un precīza metode”.

    Ģenētiskais analizators „Abi Prism 3130XL”, ar kura darbību seminārā iepazinās studenti, patlaban ir viena no modernākajām šāda tipa iekārtām pasaulē. Šīs iekārtas tiek izmantoti arī ASV, ES un citviet pasaulē. Tas, savukārt, nozīmē, ka arī mūsu zinātnes sasniegumi var būt pasaules līmenī, uzsvēra semināra vadītājs S. Nazarovs.

    Papildus informācija:
    Eridiana Oļehnoviča
    t.: 29130310
    e-pasts: eridiana.olehnovica@du.ces.lv

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < December >
    25 26 27 28 29 30 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31 1 2 3 4 5

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!