• A- A A+
  • Aizritējusi DU IVF 5. Zinātniski praktiskā konference „Inovatīvais un tradicionālais izglītībā: problēmas un risinājumi”

    Aktualizēts 16.03.2018 09:36

    Aizritējusi Daugavpils Universitātes (DU) Izglītības un vadības fakultātes (IVF) 5. Zinātniski praktiskā konference „Inovatīvais un tradicionālais izglītībā: problēmas un risinājumi”. Konferencē piedalījās 239 pedagogi no 23 Latvijas novadiem. Plenārsēdē DU Studiju un zinātņu prorektora p.i. Maija Burima uzrunājot  klātesošos uzsvēra, ka DU IVF konference uztur DU docētāju un pedagogu sadarbības  un profesionālās pilnveides tīklojumu, paver iespējas pētījumiem pedagoģijā. Konference ir gaidīts, emocionāls pārdzīvojums, kas dod iespēju dalīties pieredzē un mazina profesionālo izdegšanu. Studentu deju ansamblis „Laima” (mākslinieciskais vadītājs Jānis Butkevičs, horeogrāfe Marita Irbe) dāvāja klātesošajiem pirms 125 gadiem Daugavpilī dzimušā Tango karaļa –  Oskara Stroka mūzikā radīto deju uzvedumu. Priekšnesuma gaismas un skaņas noformējums tika veidots  ar DU Studentu padomes atbalstu.

    DU IVF orgkomitejas pārstāvji Lolita Jonāne un Elga Drelinga sniedza ieskatu konferences vēsturē un iepazīstināja ar pētījuma rezultātiem par konferences dalībnieku uzskatu maiņu ilgtspējīguma virzienā, tendencēm konferenču izvērtējuma anketās. Tika godināti arī metodiskā rakstu krājuma “Daugavpils Universitātes Izglītības un vadības fakultātes 3. zinātniski praktiskās konferences “LAIMĪGS BĒRNS DROŠĀ VIDĒ”” un “4. zinātniski praktiskās konferences “DARBS DARA DARĪTĀJU” metodiskie materiāli: praktiskā pieredze izglītībā” autori. Plašāk ŠEIT. 

    Biedrība “Zaļā brīvība” projektu vadītājas, LAPAS padomes dalībnieces, globālās izglītības koordinatores Ingas Belousas vadībā tika meklēti tilti un taciņas starp vietējo un globālo, akadēmisko un praktisko, politisko un pilsonisko ceļā uz līdzdalību, atbildību, ilgtspējību. Klausītāji anketās atzīmēja, ka vērtīga un interesanta bija I. Belousas lekcija par pieeju globālās izglītības integrēšanu mācību stundā. Lasīt ŠEIT.

    Pārtraukumā dalībnieki varēja apskatīt metodisko materiālu izstādi. Dalībnieki atzīmēja, ka izstāde patika un dažas praktiskās idejas no spēļu izstādes varēs izmantot darbā.

    Dalībnieki novērtēja arī iespēju iegādāties grāmatas SIA “Adamas” izbraukuma grāmatnīcā un BrainGames spēles. Augstāko novērtejumu guva darbnīcas, klātesošie uzsvēra, ka idejas pielietos ikdienā un, ka tā esot bijusi veiksmīga un efektīva pieredzes apmaiņa ar kolēģiem.

    Šogad tika uzsākta jauna darbnīcu forma, kurā pieredzes bagāti pedagogi organizēja meistarklases. To organizēšanai atsaucās Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Rēzeknes sākumskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Jēkabpils 3. vidusskolas skolotāji. Klausītāju atsauksmes liecina, ka organizētās meistarklases deva gan ieskatu skolotāju dabā, gan rosināja pārskatīt savu darbu klasē. Tāpēc konferences organizatori plāno turpināt iesākto: meklēs skolotājus, radošās grupas šādu meistarklašu rīkošanai arī nākamajās konferencēs.

    Interesantas bija darbnīcas skolas skolotājiem. Skolotāji atzina, ka noderēs praktiķu radošās idejas darbam stundā, idejas sadarbībai starp vecākiem, skolēniem, skolotājiem, kā arī metodes un idejas, ko var pielietot praktiski.

    Kā atzīst skolotāji, grupu nodarbībās īpaši vērtīga bija informācija par jauniešu uzvedību, kuru akcentēja Krāslavas pamatskolas psiholoģe, praktiski piemēri darbā ar pusaudžiem, tēma “Ārpusstundu aktivitātes veltītas Latvijas simtgadei” un  arī informācija par uzturu un par elpošanas vingrojumiem.

    Pirmsskolas izglītības skolotāju pieredzes apmaiņai tika organizētas trīs grupas. Dalībnieki atzīmē, ka interesanta pieredze tika dzirdēta integrēto un atklājuma projektu darbnīcā,  patika arī praktiskie piedāvājumi angļu valodas apguvei pirmsskolā,  interesi izraisīja Līvānu pirmsskolas iestādes “Rūķīši” pieredze un „Latviešu tradicionālās kultūras atspoguļojums mūsdienu bērnu izglītībā”. Tomēr jāatzīst, ka interesentu skaits, kuri gribēja piedalīties pirmsskolas grupu darbā, pārsniedza telpu iespējas. Tāpēc nākotnē organizatori saskata nepieciešamību, sadarbojoties ar pirmsskolas izglītības iestādēm, veidot vēl vairāk šādas darba grupas.

    Konferences dalībnieki atzina, ka konferencē redzētais un dzirdētais būs noderīgs turpmākajā darbā un pauž nožēlu, ka nebija iespējas apmeklēt vairāk viņiem  interesējošo darbnīcu.

    Līdz 01.07.2018. gaidīsim rakstus metodisko rakstu krājumam. Ieteikumi rakstu noformēšanai skatāmi ŠEIT.

    Paldies konferences dalībniekiem par interesi, atbalstu un kopības sajūtu, dalīšanos pieredzē!

    Paldies DU vadībai, docētājiem, studējošajiem par atbalstu konferences organizēšanā un norisē!

    Paldies Saimniecības daļai par organizatorisko jautājumu ātru risināšanu!

    KOPĀ MUMS VISS IZDOSIES!

    Raksta pilno versiju lasīt ŠEIT.

    Mg.paed. E. Drelinga
    DU IVF lektore, DU Absolventu pētījumu un izglītības  centra ilgtspējīgai izglītībai vadītāja

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < December >
    25 26 27 28 29 30 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31 1 2 3 4 5

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!