24. – 30.06.2018. – notika pirmā darba vizīte uz Pleskavas Valsts universitāti
Aktualizēts 31.08.2018 09:54
2018. gada 24.–30. jūnijā ERAF projekta „Svētku kultūras transformācijas pierobežā: Latgales un Pleskavas reģiona piemērs” (vienošanās Nr. 1.1.1.2/16/I/001; pieteikuma Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/109) pētniece Oksana Kovzele un zinātniskā konsultante Jeļena Koroļova uzturējās Pleskavā (Krievijā) ar darba vizīti, kuras mērķis bija veikt Pleskavas apgabala respondentu aptauju un iepazīties ar projekta partnerinstitūcijas Pleskavas Valsts universitātes (PVU) bibliotēkas un Reģionālo filoloģisko pētījumu zinātniskās un izglītības laboratorijas fondiem.
Vizītes laikā projekta dalībnieces tikās ar PVU vadību un apsprieda projekta koncepciju, mērķus un uzdevumus, kā arī Pleskavas apgabala iedzīvotāju aptaujas aktualitātes un tās turpmākās norises perspektīvas. Notika tikšanās ar universitātes studentiem un docētājiem, kuri aizpildīja projekta aptaujas anketas, sniedza izvērstas svētku tematikai veltītas intervijas, kā arī iesaistījās aptaujā brīvprātīgo palīgu statusā.
Daugavpils Universitātes pārstāves bija laipni uzaicinātas piedalīties PVU preses konferencē, kuras laikā tika apspriesti dažādi kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas jautājumi, kā arī notika aktīva diskusija, iesaistoties universitātes pasniedzējiem, studentiem un vietējo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem (http://pskgu.ru/page/4adeb721-cd70-4919-aea4-2cdf2fdfed8e).
Stipru iespaidu un vielu pārdomām atstāja Pleskavas Amatniecības nama un Apvienotā Pleskavas Valsts muzeja-rezervāta apmeklējums un diskusijas ar šo iestāžu darbiniekiem un vietējiem entuziastiem par mūsdienu svētku kultūras situāciju un tās nākotnes perspektīvām.
Brauciena laikā izdevās savākt un apkopot pētījuma veikšanai nepieciešamo informāciju un faktus (svētku tematikai veltītas publikācijas zinātniskajos un populārzinātniskajos izdevumos «Псков», «Псковский Региональный журнал», «Вестник Псков ГУ», «Праздник» u. c.) un pats galvenais – noskaidrot Pleskavas apgabala (Višgodka, Pitalovo, Opočkas u. c.) iedzīvotāju pārdomas un viedokli par mūsdienu svētku kultūras situāciju Krievijā un pasaulē kopumā. Izvērsto sarunu ieraksti ar atšifrējumiem turpmāk glabāsies projekta digitālajā arhīvā.
Nākamais pētniecisks brauciens paredzēts 2019. gada jūnijā.
Pateicamies PVU kolēģiem un jo īpaši projekta zinātniskajai konsultantei, PVU Reģionālo filoloģisko pētījumu zinātniskās un izglītības laboratorijas vadītājai docentei
Nataļjai Boļšakovai par sniegto atbalstu un viesmīlību!