30.11.2018. notika projekta “Latviešu valodas kursi trešo valstu valstspiederīgajiem “LATVIJA – MANAS MĀJAS””, granta līgums Nr. PMIF/6/2016/1/08, noslēguma pasākums
Aktualizēts 07.12.2018 01:24
2018. gada 30. novembrī viesnīcas “Park Hotel Latgola” konferenču zālē notika Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.–2020. gada plānošanas perioda specifiskā mērķa Nr. 2 “Integrācija / legālā migrācija”, nacionālā mērķa Nr. 1 “Integrācija” un aktivitātes Nr. 6 “Latviešu valodas lietošanas publiskajā telpā, tai skaitā daudzveidīgu pieeju latviešu valodas apguvē, attīstīšana” projektu atlases “Latviešu valodas mācības trešo valstu pilsoņiem (1. posma)” projekta “Latviešu valodas kursi trešo valstu valstspiederīgajiem “LATVIJA – MANAS MĀJAS””, granta līgums Nr. PMIF/6/2016/1/08, noslēguma pasākums, kurā tika apkopoti projekta rezultāti un izsniegti 240 sertifikāti par dažādiem latviešu valodas prasmes līmeņiem (A1, A2, B1, B2, C1) Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Izraēlas, Ķīnas, Tadžikistānas, Uzbekistānas, Azerbaidžānas, Irākas un Alžīrijas pilsoņiem.
Pasākuma ievaddaļā notika sociokultūras iesildīšanās aktivitātes “Latvijas identitāte”, kuru laikā projekta mērķauditorija tika rosināta reflektēt par dzīvi Latvijā, savu identitāti, piederības sajūtu Latvijai, problēmām un izaicinājumiem, ar ko sastopas ikdienā. Projekta vadītājas Ineses Valteres vadībā tika veikti interaktīvi uzdevumi un kopīga videomateriālu par identitāti skatīšanās un analīze, kuras laikā tika nostiprinātas projekta laikā apgūtās latviešu valodas prasmes.
Turpinājumā auditorija tika iepazīstināta ar projekta gaitā veiktajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem – kursanti uzzināja, ka kopumā projektā “Latviešu valodas kursi trešo valstu valstspiederīgajiem “LATVIJA – MANAS MĀJAS”” no 2016. gada piedalījās 263 unikālas personas, no kurām 217 projekta ietvaros paaugstināja latviešu valodas prasmi par diviem līmeņiem.
Noslēguma pasākumā projekta mērķauditorijai tika piedāvāts ieskats Daugavpils vēsturē, ko ar priekšlasījumu “Mīti par Daugavpili un Daugavpils cietoksni” prezentēja Mg. hist., lekt. Dmitrijs Oļehnovičs. Kursanti materiālu uzņēma ar lielu interesi, uzdeva daudz jautājumu, kā rezultātā konferenču zālē izvērtās plašas diskusijas.
Pēc aizraujošās informācijas devas iesākās oficiālā daļa – sertifikātu izsniegšanas ceremonija, kuras laikā projekta mērķauditorija saņēma savu ilgi gaidīto dokumentu, kas apliecina latviešu valodas kursu apguvi 158 stundu apjomā un atbilstību noteiktam latviešu valodas prasmes līmenim. Daļa kursantu saņēma 2 sertifikātus, jo izmantoja projekta ietvaros piedāvāto iespēju – paaugstināt latviešu valodas prasmi par diviem līmeņiem. Pēc sertifikātu izsniegšanas notika kopīga fotografēšanās un atvadu vietā tika organizēta pēdējā nodarbība projekta pedagogu vadībā, kuras laikā kursanti veica grupu darbu par tēmu “Mana Latvija”, ko pasākuma noslēgumā radoši un atraktīvi prezentēja, pārliecinoši demonstrējot savas latviešu valodas zināšanas.
Noslēguma pasākumā tika gūta atgriezeniskā saite, kurā projekta mērķauditorijas pārstāvji atzina, ka latviešu valodas kursos iegūtās zināšanas ir ne tikai pilnveidojušas viņu latviešu valodas prasmi, bet arī devušas pievienoto vērtību – jaunus draugus, informāciju par izglītības iespējām, veicinot sekmīgu integrēšanos Latvijas sociālajā un ekonomiskajā vidē. Kursanti atzīmēja, ka ar projekta kompetento pedagogu atbalstu tika vairota pozitīva attieksme pret latviešu valodu, Latvijas tautu, Latvijas kultūras vērtībām un Latviju kā viņu pastāvīgās dzīves valsti.
Projekta finansējums: Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds 75% un Latvijas valsts budžeta līdzekļi 25%.
Šī publikācija ir veidota ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu
Par publikācijas saturu atbild Daugavpils Universitāte
PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA