• A- A A+
  • DU futbola komandas ieņem 3. un 5. vietu universiādē

Aktualizēts 02.05.2019 18:00

Aizvadītajā nedēļas nogalē Daugavpils Universitātes (DU) puišu un meiteņu komandas piedalījās Latvijas Universiādē mini futbolā. Puišu komanda ieņēma piekto vietu, savukārt meitenes ieguva bronzas godalgas.

26. aprīlī DU meiteņu komanda debitēja mini futbola čempionātā. Visām komandas meitenēm šī bija pirmā pieredze Universiādē, tomēr spēlēs pret LSPA, LU un MIX komandām izdevās nodemonstrēt labu sniegumu. Lai arī šoreiz pie uzvarām tikt neizdevās, divās spēlēs izdevās gūt vārtus, pie tam komandas kapteine Viktorija Vengreviča ieguva simpātiju balvu. DU turnīru noslēdza ceturtajā vietā, bet viena no universitātēm startēja ārpus konkurences, tādēļ kopējā ieskaitē Daugavpilij trešā vieta.

27. aprīlī turnīrā piedalījās arī DU puišu komanda. Apakšgrupu spēlēs tika uzvarēta NAA (1:0), nospēlēts neizšķirti ar Latvijas Universitāti (0:0), kā arī ar 0:4 zaudēts topošajai čempionei ISMA. Nelabvēlīgās vārtu attiecības dēļ grupā tika iegūta trešā vieta.

Ceturtdaļfinālā pretī stājās SSE, kas savā grupā piekāpās tikai LSPA. Spēles pirmajā puslaikā pēc Armīna Broka vārtu guvuma Daugavpils izvirzījās vadībā un šo minimālo pārsvaru saglabāja līdz pat spēles galotnei, kurā vairākas rupjas kļūdas liedza iekļūt pusfinālā. Zaudējums nozīmēja samierināšanos ar piekto vietu.

Jāpiemin, ka DU šajās sacensībās nestartēja labākajā sastāvā, jo vairāki komandas līderi spēlēja Latvijas Virslīgas, 1. līgas, kā arī 2. līgas čempionātos.

Meiteņu komandas sastāvs: Viktorija Vengreviča, Elīna Bogdanova, Jūlija Stankeviča, Ligita Tumāne, Jūlija Matvijenko, Stefānija Zaiceva, Arina Koļesņikova.

Puišu komandas sastāvs: Nauris Mackevičs, Armīns Broks, Mārtiņš Rubļevskis, Valdis Kromans, Jānis Strods, Ričards Strods, Austris Lakša, Edgars Baumanis.