DU docētāju līdzdalība seminārā par globālo izglītību Latgalē
Aktualizēts 26.10.2015 08:40
2015. gada 21. oktobrī projekta “LATGALE PAR ILGTSPĒJĪGU IZGLĪTĪBU UN GLOBĀLO ATTĪSTĪBU” ietvaros Daugavpils Universitātes (DU) profesionālās izaugsmes centra vadītāja Zita Vanaga, DU Izglītības un vadības fakultātes (IVF) docente Sandra Zariņa un lektore Larisa Silova, kā arī Anatomijas un fizioloģijas katedras docente Līga Antoņeviča, DU Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Ilgtspējīgas izglītības centra pētniece Ilona Fjodorova un asoc. prof. Dzintra Iliško piedalījās seminārā “Latgales augstskolu iespējas un izaicinājumi globālajos procesos.”
Diskusijā piedalījās Daugavpils Universitātes un Rēzeknes Augstskolas mācībspēki, DU Ilgtspējīgas izglītības centra pārstāvji, pašvaldību, skolu, studentu padomes un NVO pārstāvji. Diskusiju vadīja globālās izglītības jomas eksperte Laura Bužinska.
Diskusijā tika apspriesti šādi jautājumi:
- ārvalstu augstskolu un izglītības ekspertu darbība attīstības sadarbības jomā;
- augstskolu galvenie uzdevumi un izaicinājumi, strādājot ar globālās izglītības jautājumiem;
- Latgales augstskolu iespējas skolēnu un studentu izpratnes par globāliem jautājumiem veicināšanā;
- Latgales cilvēku izpratni par globālajiem izaicinājumiem apliecinošie labie piemēri.
Diskusijas laikā dalībniekus uzrunāja Eiropas gada attīstībai vēstnieks Hosams Abu Meri, uzsverot, ka jānovērtē tas labais, kas Latgalē jau ir un notiek, bet sarežģītās situācijās, kuras var salīdzināt ar pustukšu ūdens glāzi, vienmēr jālūkojas uz pilno glāzes pusi, nevis tukšo.
Semināra gaitā tika noskaidrotas galvenās Latgales mācību iestāžu iespējas un barjeras, kas ir saistītas ar globālās attīstības politikas dienas kārtību, kā arī tika apzināta Latgales augstskolu sadarbība ar citiem labā prakse attiecībā uz attīstības sadarbības jomu.
Diskusija tika organizēta Izglītības iniciatīvu centra projekta LATGALE PAR ILGTSPĒJĪGU IZGLĪTĪBU UN GLOBĀLO ATTĪSTĪBU ietvaros.
Projekta mērķis ir paaugstināt Latgales reģiona augstskolu un izglītības iestāžu kapacitāti, iesaistīt Latgales kopienas indivīdus un dažādas sociālās grupas ilgtspējīgas attīstības procesos globālā līmenī un veicināt Latgales ģeogrāfiskās kopienas informētību un izpratni par attīstības sadarbības jomu, kā arī veicināt aktīvu līdziesaisti ilgtspējīgas attīstības veicināšanā, atbalstot jauniešu aktīvu darbošanos taisnīgākas, vienlīdzīgākas pasaules labā.
Papildu informācija:
HSZI IIC asoc. prof. Dzintra Iliško
DU Ilgtspējīgas izglītības centrs