Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātes pieredzes stāsts
Aktualizēts 06.01.2020 02:30
Vārds, uzvārds: Madara Vingre un Evita Romanovska
Nosūtošā augstskola un tās valsts: Daugavpils Universitāte, Latvija
Darbības joma augstskolā: Ķīmija
Uzņemošā augstskola un tās valsts: Tadžikistānas Tehnoloģiskā Universitāte, Khujandi Politehniskais Institūts, Tadžikistāna
Personāla pilnveides veids: Apmācības
Mobilitātes perioda ilgums: 7 aktivitātes dienas (07.12.2019.-13.12.2019.)
Izvēlējāmies piedalīties Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātē, lai paplašinātu savu redzesloku un iepazītu ar ķīmiju saistītos pētījumus un darba metodes ārvalstīs. Nedēļu esot Hudžandā, Tadžikistānā, mums bija iespēja piedalīties gan lekcijās, gan laboratorijas darbos, kā arī bija iespēja iesaistīties sarunās ar universitātes darbiniekiem par aktuālajiem pētījumiem ķīmijas nozarē.
Sagatavojoties mobilitātei, mēs ar uzņemošo augstskolu veidojām darba plānu, ko īstenojām ierodoties pie viņiem, lai pēc iespējas lietderīgāk aizpildītu mobilitātes laiku. Pirms brauciena mēs apjautājāmies kolēģiem par viņu aktuālajām darbības sfērām, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu viņu kontaktus un veicinātu tālāku sadarbību starp universitātēm. Uzņemošās augstskolas pārstāvji bija laipni un pretimnākoši. Brīvajā laikā mēs arī tikām iepazīstināti ar vietējo kultūru, kas mums likās ļoti aizraujoša.
Gatavojoties Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātei bija nepieciešams saplānot mobilitātes laiku ar uzņemošo augstskolu, lai no šīs mobilitātes gūtu pēc iespējas vairāk jaunu zināšanu un pieredzi. Atgriežoties no personāla mobilitātes, ar saviem iespaidiem dalījāmies ar kolēģiem un sniedzām viņiem informāciju par uzņemošās augstskolas darbības sfērām un pētījumiem. Erasmus+ personāla mobilitāte ir noderīga, lai veicinātu savstarpēju sadarbību starp universitātēm un gūtu jaunu pieredzi, ko turpmāk var integrēt ikdienas darbā.
Neskatoties uz nemierīgo situāciju, kas norisinās netālu no galvaspilsētas, un, ņemot vērā laikapstākļus, un ieteikumus no uzņemošās universitātes darbiniekiem mēs veiksmīgi izvēlējāmies maršrutu, kā nonākt līdz galamērķim. Ja nepieciešams ceļot uz valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas, mēs ieteiktu nodrošināties ar mobilajiem sakariem un internetu, kā arī nekautrēties jautāt uzņemošo universitāšu darbiniekiem par ērtākajiem transportlīdzekļiem un maršrutiem. Kopumā pēc Tadžikistānas Tehnoloģiskās Universitātes, Khujandi Politehniskā Institūta apmeklēšanas mums ir palicis pozitīvs iespaids.