Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātes pieredzes stāsts
Aktualizēts 04.02.2020 02:04
Inese Gavarāne
Daugavpils Universitāte, Latvija
Pētniece
Ben Gurion of Negev Universitāte, Izraēla
Pieredzes apmaiņa
7 aktivitātes dienas
Pieredzes apmaiņas braucieni ir izcila iespēja gūt pieredzi ārvalstīs un padalīties ar savu pieredzi. Veicot pētniecisko darbību tas ir ļoti svarīgi, jo tad tiek attīstītas inovācijas un tiek integrētas dažādas tehnoloģijas. Erasmus+ personāla pilnveides mobilitāte dod iespēju gūt šo pieredzi un nodibināt sakarus, kas vēlāk pārtop par veselu tīklojumu.
Mobilitātes laikā bija ēnošana un novērošana, kā atvērtā tipa laboratorijā strādā Izraēlā un kā tiek organizēts darbs, kad pie vienas iekārtas vēlās tikt vairāki cilvēki. Kā arī bija semināri ar praktiskiem darbiem, kuru laikā notika pieredzes apmaiņa un diskusijas par jaunās tehnoloģijas izstrādi. Izraēlas kolēģi iepazīstināja ar savas biodrošības īpatnībām un normatīviem aktiem, veicot eksperimentus laboratorijas apstākļos, kuri atšķiras no mūsu likumdošanas. Tika izrunātas iespējas par abpusējiem projektiem, iesaistot divas universitātes.
Šīs brauciens bija otrs uz šo universitāti un šī brauciena laikā sadarbība tika nostiprināta un vēl vairāk jaunu pētījumu tika ieplānots. Šoreiz tika piesaistīts arī biznesa sektors, lai veicinātu sadarbību starp zinātni un biznesu, kas sekmē inovāciju attīstību. Brauciena laikā arī tika apsvērtas idejas piedalīties Erasmus+ Zināšanu Apvienības programmā, kas sekmētu ilgtspējīgu sadarbību, ne tikai kopīgu pētījumu veikšanā.
Svarīgi bija novērot labas prakses piemēru un kā apvieno pakalpojumu sniegšanu un pētniecību. Nozīmīga bija komunikācija ar zinātniekiem, kuru pētījumi tiek publicēti Science žurnālā un kopīga sadarbība var veicināt Daugavpils Universitātē izstrādāto pētījumu publicēšanu tik augsta ranga žurnālā.
Pēc mobilitātes Daugavpils Universitātes Dzīvības Zinātņu un Tehnoloģiju Institūta Biotehnoloģiju departamentā tiks integrētas jaunas apgūtas tehnoloģijas ģenētisko datu analīzē ka arī tiks aktualizēts jautājums par pakalpojumu sniegšanas iespējām, lai sekmētu saikni starp zinātni un biznesu.
Gatavojoties mobilitātei, bija zināms, ka būs tikšanās ar pētniekiem, kuriem ir pasaules mērogā atpazīstami pētījumi un vajadzēja labi sagatavoties diskusijām par kopīgiem pētījumiem un attīstītu viņu interesi par kopīgu ilgtspējīgu sadarbību dažādās sfērās.
Piesakoties dalībai Erasmus+ mobilitātei jāplāno braucieni, kuriem būtu praktiskais iznākums un nodibināta ilgtspējīga sadarbība dažādās nozarēs. Erasmus+ braucieniem jāgatavojas, lai varētu piedāvāt kopīgas sadarbības idejas.
Erasmus+ mobilitātes braucieni ir ļoti vērtīgi gan paša institūta attīstīšanai, gan personiskai pilnveidošanai tāpēc svarīgi detalizēti plānot braucienus un dibināt kontaktus, jo tīklošana ir laba iespēja attīstīt savas pētnieciskās iemaņas, ieceres un idejas. Tas viss ir būtisks aspekts inovācijas veidošanā.