• A- A A+
  • Pirmajās kopīgajās eTwinning mācībās Daugavpils un Liepājas universitāšu studenti mācās veidot virtuālās sadarbības projektus

    Aktualizēts 12.02.2020 15:24

    2020. gada 6. un 7. februārī Jūrmalā pirmajās kopīgajās eTwinning pedagogu profesionālās pilnveides mācībās augstskolu studentiem satikās 24 Daugavpils Universitātes un Liepājas Universitātes pedagoģijas studenti un viņu pasniedzēji.

    eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē.

    Mācības vadīja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore Liene Millere un ilggadēja eTwinning vēstniece un Iespējamās misijas mācību vadītāja Edīte Sarva.

    Klātienes tikšanās nodrošināja iespēju studējošajiem ne tikai uzzināt par eTwinning skolu sadarbības tīkla pieejamo atbalstu jaunajiem skolotājiem, bet arī katram individuāli iepazīt dažādus IKT rīkus, strādājot tiešsaistes režīmā. Mācību laikā dalībnieki iepazinās ar eTwinning projektu vērtēšanas kritērijiem un tos izmantoja, lai izvērtētu jau realizētus projektus, tādējādi iepazīstot sekmīgi īstenotu projektu galvenos elementus. Studenti darbojās nelielās starpuniversitāšu grupās, lai kopīgi iepazītos ar veiksmīgākajiem aizvadīto gadu eTwinning projektiem un izmantotajām metodēm, un lai vēlāk arī paši plānotu savu projekta ideju un modelētu kādu virtuālās sadarbības aktivitāti.

    eTwinning skolu sadarbības tīkls darbojas kopš 2005. gada. Līdz šim eTwinning iespējas bija pieejamas tikai praktizējošiem skolotājiem, taču no 2019.gada sadarbības tīklā aicināti iesaistīties arī pedagoģijas studenti un attiecīgo augstāko izglītības iestāžu mācībspēki.

    Daugavpils ir viena no aktīvākajām pilsētām, kur īstenoti eTwinning sadarbības projekti. Kopš 2005.gada 51 Daugavpils pilsētas izglītības iestāde īstenojusi 533 skolu sadarbības projektus. Piecas aktīvākās saņēmušas “eTwinning skola” statusu. Tāpat pilsētā aktīvi darbojas divas eTwinning vēstnieces – Anna Beļska un Natālija Karpenko no J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, kuras ar saviem skolēniem veiksmīgi ir īstenojušas dažādus sadarbības projektus, no kuriem vairāki ir ieguvuši atzinību Latvijas un Eiropas līmenī.

    Liepājā arī ir aktīvas skolas un pirmsskolas – 34 pilsētas izglītības iestādes īstenojušas 218 skolu sadarbības projektus. “eTwinning skolas” statuss gan piešķirts tikai vienai skolai – Liepājas Raiņa 6. vidusskolai. Šajā skolā darbojas arī pilsētā vienīgā eTwinning vēstniece Daiga Straupeniece.

    Veidojot jaunas skolotāju programmas, eTwinning sadarbības tīkla piedāvātās sadarbības iespējas ir ļoti būtiskas. Skolotāju sadarbībai ir īpaša nozīme izglītības sistēmā. Lai to veiksmīgi īstenotu, šī prasme jāattīsta jau studiju laikā. eTwinning mērķis ir veicināt izglītības iestāžu sadarbību, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un mācību projektu metodi, tādejādi Daugavpils Universitātes un Liepājas Universitātes mācībspēki vēlētos, lai studējošie iemācītos paši un palīdzētu skolēniem īstenot veiksmīgus, mācību procesā integrētus sadarbības projektus. Ir plānots, ka eTwinning un sadarbības projekti kļūs par daļu no augstskolas mācību satura.

    Papildinformācija

    eTwinning- www.etwinning.lv un www.etwinning.net

    Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra: http://jaunatne.gov.lv/

     

    DU Studiju virziena “Izglītība, pedagoģija un sports” mācībspēku un studentu vārdā pateicamies semināra-mācību vadītājai, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatorei Lienei Millerei un eTwinning vēstniecei un Iespējamās misijas mācību vadītājai Edītei Sarva. Paldies par labajiem prakses piemēriem un atbalstu šī semināra norisē. Ceram, ka mūsu sadarbība izglītības jomā turpināsies.

    Studiju virziena “Izglītība, pedagoģija un sports”vadītāja
    Dr. Mārīte Kravale-Pauliņa

     

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < December >
    25 26 27 28 29 30 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31 1 2 3 4 5

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!