Erasmus+ Dienas 2020: dalībnieku pieredzes stāsti
Aktualizēts 16.10.2020 17:22
Erasmus+ Dienas 2020 pasākums šogad notiek visā Eiropā un pasaulē 3 dienas: no 2020. gada 15. oktobra līdz 17. oktobrim.
Šo starptautisko svētku pamatā ir vienkārša ideja: pievērst uzmanību Eiropas vērtībām, mobilitātes priekšrocībām un Erasmus+ projektu rezultātiem.
Šoreiz piedāvājam Jums apskatīt dalībnieku pieredzes stāstus Erasmus+ programmā!
Vineta Drāzniece 46 gadus jauna sieviete, kura studē Daugavpils Universitātē Izglītības psiholoģija Mg. 2. kurss, izmantoju prakses iespējas Bulgārijā.
St.Cyriland St. MethodiusUniversityofVelikoTarnovo
2 “TeodosiyTarnovski” Str.
5003 VelikoTarnovo, Bulgaria
Prakses ilgums bija no 07.10. 2019. – 15.12.2019.
Esmu praktizējošs psihologs, jau vairāk kā 20 gadus. Daugavpils Universitātē maģistratūrā mācos, jo nepieciešams otrs maģistra grāds. Latvijā, savā profesijā esmu strādājusi ar dažādām klientu grupām, bet pēdējos 12 gadus esmu psihologs skolā. Uzzinot no kursa biedriem, ka ir iespēja doties Erasmus+ praksē, dzirdot ļoti labas atsauksmes par VelikoTarnovo Universitāti, pieņēmu lēmumu uz 2 mēnešiem doties uz Bulgāriju. Ir skaidrs, kā notiek skolas psihologu darbs Latvijā, ar kādām problēmām nākas strādāt, kā tās risināt, bet gribēju iegūt pieredzi un dalīties savā pieredzē citā valstī.Liels paldies Daugavpils Universitātes Erasmus+ koordinatorei, kura palīdzēja gan ar dokumentu kārtošanu (dokumentu lietas nav mana stiprā puse un savas aizņemtības dēļ arī ļoti neiedziļinājos), es varēju zvanīt jebkurā brīdī un uzdot pat visdumjākos jautājumus! Paldies!!!
Savukārt Bulgārijā, ļoti palīdzoši bija tas, ka tika piesaistīts brīvprātīgais, kurš palīdzēja sakārtot formalitātes, kurš iepazīstināja ar pilsētu, kurš bija atsaucīgs, sakomunicējams jebkurā brīdī un situācijā. Prakses vadītāja bija ļoti atsaucīga, pretimnākoša, kā arī prakses vietā “EmilianStanev” vidusskolā kolēģi bija ļoti atsaucīgi un pretimnākoši.Mani profesionālie ieguvumi: protams, mazliet atšķiras skolu darba stils, kāds tas ir Latvijā un kāds tas ir Bulgārijā. Problēmas ir gan līdzīgas (skolēnu motivācija mācīties, darbs ar vecākiem), gan atšķirīgs (prevencijas darbs ar atkarību izraisošu vielu lietošanu, stundu vadīšanas veids). Ieguvums – informācija, dalīšanās pieredzē.
Personīgie ieguvumi un spilgtākie iespaidi – iemīlēju šo Balkānu valsti, tās cilvēkus. Bulgāri, dzīvojoši VelikoTarnovo, ir ļoti toleranti, emocionāli inteliģenti, nav agresijas sabiedrībā, kā tas ir Latvijā. Daudz laika varēju veltīt meditācijām, nav tāda “žurku skrējiena”. Šobrīd izjūtu nostaļģiju un ilgas pēc miera, kādu baudīju Bulgārijā. VelikoTarnovo tiek organizēti bezmaksas pasākumi pilsētas iedzīvotājiem (pārgājieni kalnos, tautu deju dejošana pilsētas parkā, apkārtnes sakopšana, velopārgājieni), kuros arī es piedalījos. Miers, miers, miers. Dabā, cilvēkos, sabiedrībā kopumā. Un ļoti garšīgs ēdiens!! Ko ieteiktu citiem studentiem – noteikti izmantot prakses iespējas Erasmus +!! Koordinācija un atbalsts ir tik ļoti sakārtots, ka pašam atliek tikai nopirkt biļeti un iesēsties lidmašīnā. Noteikti iekrāt mazliet naudas, pirms doties Erasmus+ praksē, jo var gadīties neparedzēti izdevumi, un ar stipendiju vien nepietiek. Ja ir vēlme paceļot pa valsti, vai aizdoties uz blakus valsti, to iespējams izdarīt tikai par rezerves naudu. Noteikti veikt savas veselības pārbaudes, salabot zobus, lai nebūtu nekādu nepatīkamu pārsteigumu. Man nebija, bet par to parūpējos pirms izbraukšanas.Īsumā viss. Ļoti paldies par iespēju, un ir doma to izmantot vēlreiz!!
Santa Reva, 25 gadi, sieviete
Daugavpils universitāte
Somija, NGO OlemisenBalanssiary, (Kuusamakuja 8, 21260 Raisio)
mākslas menedžments
01/09/2019 – 31/12/2019
Pieredzes stāsts
Man vārds ir Santa un esmu absolvējusi Daugavpils universitāti, studiju programmā “Mākslas menedžments”. Tieksme pēc dažādu kultūru izzināšanas un vēlme atklāt jaunas iespējas, iepazīt jaunus cilvēkus, tas ir tas, ko es vienmēr kāroju. Domas par dalību Erasmus+ programmā man radās jau labu laiku atpakaļ, bet tomēr iespēja piedalīties tajā radās tikai pēc studiju kursa pabeigšanas. Es biju ļoti priecīgā, ka man tika dota šāda iespēja! Jo tieši Erasmus+ projektā es varēju gūt visu, kas man bija tik nepieciešams – citas valsts kultūras iepazīšana, jauno iemaņu un pieredzes iegūšana un protams, jauno personu iepazīšana. Jo es uzskatu, lai kļūtu par savas nozares speciālistu, ir obligāti jāiepazīst citu valstu kultūras dzīvi un to savdabību, kas ļaus paplašināt tavu profesionālo redzesloku.
Mana prakse notika OlemisenBalanssiary nevalstiskajā organizācijā, kas dibināta 2014. gadā Raisio pilsētā, Somijā. Organizācijas galvenais redzējums ir stresa pārvaldība līdzsvarotam dzīvesveidam. Šajā kontekstā sociālie sakari un citu cilvēku atbalsts ir efektīvs veids, kā pretoties vientulībai. Lai veicinātu cilvēku fizisko un psiholoģisko labsajūtu, OlemisenBalanssiary organizē izglītojošus, atpūtas un starpkultūru pasākumus Somijas dienvidrietumu apgabalā. Mana loma šajā organizācijā bija kā mākslas menedžerei rīkot izglītojošus un izklaides pasākumus, vadīt lekcijas, rīkot kopīgas sanākšanas pasākumus, kā arī dalīties ar organizācijas biedriem un studentiem ar savu pieredzes stāstu par Erasmus+ programmu un palīdzēt viņiem pieņemt lēmumu par viņu tālāko izvēli karjeras ziņā. Visas prakses garumā apkārtējie un mūsu darba kolektīvs bija ļoti draudzīgs, tādēļ prakses laiks pagāja nemanāmi un aizraujoši. Es ieguvu jaunas paziņas, paplašināju pieredzi darbā ar dažāda vecuma grupām, kā arī attīstīju savas organizatoriskās un vadīšanas prasmes.
Apkopojot savu braucienu uz Somiju, spilgtākos momentus var izcelt kopīgās došanās ekskursijās, kur man bija iespēja apmeklēt Mākslas muzeju, Turku pilsētā, Somijā, kā arī Sibelius mūzikas muzeju. Kā mākslas menedžere es varēju aplūkot šīs iestādes un to saturu no dažādiem skatu punktiem – gan kā apmeklētājam, gan kā menedžerei un mākslas pārzinim. Protams, manā atmiņā arī palika kopīgi rīkoti pasākumi, kur kopā sastrādājoties mēs izveidojām brīnišķīgo koncertu, kā arī ballīti. Visi dalībnieki bija atsaucīgi un ar entuziasmu piedalījās pasākumu rīkošanā. Pateicoties tam notika divu dažādu kultūras tradīciju apmaiņa, kas deva ieguvumu abām pusēm.
Nobeigumā vēlētos ieteikt visiem esošiem studentiem vai jau absolventiem nezaudēt iespēju pieteikties Erasmus+ programmai, jo no tās var iegūt vērtīgu pieredzi un protams gūt spilgtu dzīves piedzīvojumu. Galvenais ir precīzi zināt un saprast uz kuru virzienu jūs vēlaties doties un tad atveras vairāku iespēju durvis. Ir nepieciešams tikai saskatīt iespēju, kas tiks noteikti dota.
Viktorija Rudakova, 24 gadi, sieviete
Daugavpils Uiversitāte
Spānija, MODE MEDIA,Carrer de Zamora, 46, 08005 Barcelona
Starpkultūru attiecības
Mobilitātes perioda ilgums – 8 mēneši
Tā bija mana treša Erasmus+ pieredze, vienu reizi es piedalījos apmaiņu studijas un divas reizes praksē. Mums ir paveicies, ka Eiropas Savienībā ir iespēja studēt ārzemēs. Tādā veidā var apgūst jaunas kultūras, satiekt jaunus cilvēkus, augt profesionāli un personīgi. Es iegūvu savu maģistra grādu universitātē Starpkultūru Attiecību jomā. Studiju laikā man bija Erasmus+ prakse Itālijā, un man ļoti patika, tāpēc plānoju pēc absolvēšanas paņemt vēl vienu praksi. Es atradu audiovizālo kompāniju Barselonā, kas meklēja Mārketinga&Komunikācijas praktikantu. Man bija interesantiiegūtdziļaszināšanas par šoprofesiju, jo šī jomamūsdienās ir diezgansvarīga.
Gan nosūtoša, gan uzņemoša institūcijas palīdzēja man visa procesa laikā ar dokumetu aizpildīšanu un to parakstīšānu. Abas puses bija ļoti lojālas arī tad, kad es nolēmu pagarināt savu praksi, par ko esmu ļoti pateicīga.
Esmu daudz iemācījusies no savas prakses. Viena no galvenajām lietām ir laika menedžmenta prasme, kā arī pašmotivācija. Es varēju daudz mācīties un pierast pie normālas biroja dzīves, novēroju, kā CEO strādā, es uzzināju par digitālo mārketingu, uzlaboju manu angļu un spāņu valodu.Ne tikai ieguvu praktiskas iemaņas, bet arī man bija iespēja iepazīties ar daudziem fantastiskiem cilvēkiemun pietuvināties spāņu/katalāņu kultūrām. Prakses laikā es iegūvu praktiskas iemaņas, strādāju fantastiskā vidē un iepazinu jaunus cilvēkus.
Mani spilgtākie iespaidi, dzīvojot ārpus Latvijas Erasmus+prakses perioda laikā saistīti ar pilsētu – Barselona ir ideāli piemērota īpaši jauniešiem. Tā ir pilsēta, kurā var baudīt tās vēsturisko daļu un tajā pašā laikā moderno daļu ar starptautiskajiem uzņēmumiem, novērot cilvēku dzīvesveidu, kas pilnīgi atšķiras no latviešu dzīvesveida. Ir arī lieliskā iespēja apceļot valsti un baudīt skaistas dabas ainavas, kādas ir Spānijā. Spilgtākais iespaids bija tad, kad es biju savā prakses vietā un notika šaušanas inaugurācijas diena klīnikā, kur īpašais viesis bija Holivudas aktrise NaomiWatts.
Iesaku studentiem veiktizpēti – izlemiet, uz kuru valsti/pilsētu doties, rūpīgi izvēlieties prakses vietu. Ja dodaties uz dārgākām valstīm, labāk, ja jums ir papildu nauda, jo telpas īre nav lēta.
Es ieteiktu ikvienam studentam piedalīties Erasmus+ programmā, jo pieredze, ko var iegūt, piedaloties tajā, ir ļoti svarīga karjerai un dzīvei. Paldies par šo iespēju!
Renārs Lagzdiņš, 22 gadi, vīrietis
Daugavpils Universitāte
Polija, Nikolaja Koperanika Universitāte, ul. Gagarina 11, 87-100 Torun, POLAND
Ķīmija
25.09.2019. – 12.02.2020.
Pieredzes Stāsts
Es izvēlējos piedalīties Erasmus+ studiju programmā, jo vēlējos iepazīties ar izvēlētās valsts mācību procesu sīkāk un iepazīt citus cilvēkus, kas tajā brīdī bija tādā pašā situācijā kā es. Saistībā ar Erasmus+ koordinatoriem no abām universitātēm nebija nekādu problēmu ne pirms, ne pēc mobilitātes un tās laikā viņi bija vienmēr sasniedzami un gatavi palīdzēt. No mobilitātes es personiski ieguvu daudz jaunu draugu, bet akadēmiski ieguvu sakarus un iespējas veikt savu tālāko izglītību ārzemēs. Spilgtākie iespaidi bija no citiem Erasmus+ studentiem, jo katrs mēs bijām ļoti atšķirīgi, nākuši ļoti dažādām kultūrām, bet tam visam paskatoties garām – mēs spējām veidot sarunas un kompromisus, lai padarītu mūsu laiku tur pēc iespējas labāku.
Visiem tiem studentiem, kas plāno braukt Erasmus+ studiju mobilitātē, iesaku jums būt pēc iespējas atvērtākiem. Aizmirstiet visus savus aizspriedumus, stereotipus un sliktos iespaidus. Nenoslēdziet sevi kopā tikai ar savas valsts pārstāvjiem – tā jūs neko jaunu nepiedzīvosiet. Šī programma ir domātu, lai katrs tās dalībnieks varētu iepazīt tās daudzās kultūras no kurām nāk visi, kas uz to universitāti ir atbraukuši. Īsumā, esiet vienmēr atvērti jauniem kontaktiem, jaunām iespējām un nebaidieties izkāpt no savas komforta zonās. Sēžot tajā nekas jauns un interesants nenotiks.
Papildus gribu minēt kā atgādinājumu visiem studentiem, kas ir aizbraukuši vai plāno braukt, vienmēr cienāt uzņemošās valsts likumus un autoritātes. Ja to ievērosiet, pašiem būs vieglāka dzīve tur.
Diāna Pilate, 22 gadi, sieviete
Daugavpils Universitāte
Lietuva, Vitauta Dižā universitāte
Mūzika
08.2019- 31.01.2020
Man ļoti patika Erasmus + studiju mobilitāte. Šī programma man iedeva daudz zināšanu, jaunus draugus, jauno dzīvi. Ļoti iedvesmoja pasniedzēji. Bija ļoti interesanti mācīties dažādas valodās. Tā ir ļoti vērtīga pieredze un prakse. Dzīvojot Lietuvā, bija interesanti uzzināt kultūru, apmeklēt vēsturiskas vietas, iepazīt daudz jaunus draugus no citām valstīm, kā arī uzlabot angļu un lietuviešu valodu. Ļoti patika Vitauta Dižā Universitāte. Bija interesantas lekcijas, koncerti, kuros es piedalījos ar simfonisko orķestri, ļoti augsti vērtēju speciālistus, kuri ar mani strādāja. Ļoti iedvesmoja Kauņa Filharmonija un Mūzikas teātris. Tajos notika ārkārtīgi iespaidīgie koncertiun muzikālas izrādes. Ļoti patika mācīties lietuviešu valodu. Bija interesanti Šajā Erasmus + studiju mobilitātes programma, es studentiem iesaku piedalīties, jo tas ir iespaids visai dzīvei. Manuprāt, tas ir ļoti svarīga bāze, kur tu vari daudz uzzināt un sadarboties turpmāk ar jauniem draugiem. Tāir fantastiska pieredze!