• A- A A+
  • Aizvadīti kolektīvās monogrāfijas „Pētniecība: teorija un prakse” atvēršanas svētki

    Aktualizēts 01.12.2016 13:04

    30. novembrī Rīgas Stradiņa universitātē notika kolektīvās monogrāfijas „PĒTNIECĪBA: TEORIJA UN PRAKSE” atvēršanas svētki. Monogrāfiju ir laidusi klajā izdevniecība RaKa un tā ir tapusi, sadarbojoties dažādu Latvijas augstskolu un ārvalstu mācībspēkiem, kas līdztekus akadēmiskajam darbam veic arī pētniecisko darbu. Monogrāfijas zinātniskās redaktores ir Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Kristīne Mārtinsone, Daugavpils Universitātes profesore Anita Pipere un Birmingemas Universitātes (Lielbritānija) pētniece Daiga Kamerāde. Monogrāfijas zinātniskās redaktores ir arī grāmatas galveno nodaļu autores.

    Kolektīvajā monogrāfijā aprakstīta mūsdienu pētniecības sistēma, uzsverot pētniecības lomu sabiedrības ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, tās nozīmi augstākās izglītības studiju procesā un praktiķu profesionālajā darbībā. Grāmatas septiņās nodaļās aplūkoti gan pētniecības teorētiskie pamatjautājumi, gan sniegtas konkrētas norādes pētnieciskā darba veikšanai.

    Kolektīvās monogrāfijas recenzents, Pensilvānijas pavalsts universitātes (ASV) emeritētais profesors Juris G. Draguns norāda, ka kolektīvās monogrāfijas autoru kolektīvā pieredze iekļauj visus pētniecības posmus no iecerētā pētījuma temata pārvēršanas par konkrētu un īstenojamu projektu līdz dažādo izaicinājumu un šķēršļu pārvarēšanai, pētījumus īstenojot un ieviešot to rezultātus praktiskās jomās.

    Savukārt Latvijas Universitātes profesors, vadošais pētnieks Ģirts Dimdiņš uzsver, ka grāmata piedāvā līdz šim pamatīgāko pārskatu par pētniecības metodoloģijas pamatprincipiem un pētniecības praktiskajiem aspektiem latviešu valodā. “Objektīva nepieciešamība pēc šādas grāmatas pētījumu metodoloģijā pastāv gan sabiedrībā kopumā, kur nereti trūkst atbilstošas izpratnes par to, kas vispār ir zinātne, zinātniskas teorijas un pētniecība, gan specifiski Latvijas augstskolās, kur to varēs izmantot atbilstošo kursu docēšanā. Grāmatā kopumā ir izdevies atrast līdzsvaru starp satura un formas kvalitāti, zinātniski augstvērtīgu un tehniski sarežģītu informāciju pasniedzot saprotamā un praktiski izmantojamā veidā,” norāda Ģ. Dimdiņš.

    Grāmata būs noderīga augstskolu studentiem, jaunajiem un arī pieredzējušiem pētniekiem sociālo, humanitāro, veselības aprūpes un izglītības zinātņu jomā – gan tālākizglītībai, gan dažādu nozaru speciālistu ikdienas profesionālajā darbībā.

    Grāmatas sagatavošanu atbalstīja Valsts Pētījumu programmas EKOSOC-LV (2014–2017) un BIOMEDICINE (2014–2017) Zviedru institūta grants: Swedish Institute grant 09272/2013 “Baltic Network for control and prevention of life-threatening viral infections” (2013–2016).

    FOTOGALERIJA

    Papildu informācija:
    HSZI prof. Anita Pipere
    E-pasts: anita.pipere@du.ces.lv

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < September >
    26 27 28 29 30 31 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 1 2 3 4 5 6

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!