Anatomijas un fizioloģijas katedras darbinieces Kauņā apguva pieredzi studiju programmai „Fizioterapija”
Aktualizēts 16.03.2015 06:26
No 2015. gada 02. – 06. martam DU DMF Anatomijas un fizioloģijas katedras dabaszinātņu laborantes Anna Mihailova un Inese Cveka piedalījās ERASMUS + rīkotajā International Week Kauno Kolegija/ University of Applied Sciences Kauņā.
Mērķis bija iepazīties un dalīties pieredzē ar augstskolā realizētās studiju programmas „Fizioterapija” studiju kursiem. Starptautiskās nedēļas ietvaros tika rīkoti vairāki zinātniski un kultūras pasākumi, kā arī semināri un darba grupas.
Pasākumā piedalījās 35 dalībnieki no 13 ES valstīm. Starptautiskās nedēļas atklāšanas pasākumā dalībnieki tika iepazīstināti ar Kauno Kolegija pēdējo 15 gadu laikā sasniegtajiem panākumiem, darbības jomām un studiju programmām.
Mūsu darbinieku individuālās programmas ietvaros Medicīnas fakultātē notika vairākas tikšanās un darba grupu apspriedes ar dažādiem studiju programmu mācībspēkiem: Fizioterapija (Physical Therapy), Kosmetoloģija (Cosmetology), Zobu tehniķis (Dental Technology), Mutes higiēna (Oral Hygiene) un Sociālais darbs (Social Work). Īpaša uzmanība tika pievērsta Cilvēka anatomijas un fizioloģijas priekšmetiem, tāpēc Rehabilitācijas katedras darbinieki novadīja ekskursijas pa mācību telpām, kur tiek realizēti studiju programmas „Fizioterapija” studiju kursi. Bija lieliska iespēja iepazīties un piedalīties „Mākslas terapijas” nodarbībās kopā ar 1. studiju gada fizioterapeitiem. Tika apmeklētas arī citas Medicīnas fakultātes mācību telpas (zobu tehniķu laboratorijas un darbnīcas, mutes higiēnistu un kosmetologu darba vietas, mikrobioloģijas laboratorijas). Tika apspriests kopīgais un atšķirīgais laborantu darbā.
Starptautiskās nedēļas ietvaros notika arī darba grupas diskusija “Veselības un sociālās aprūpes Izglītība: radoša pieeja mācību procesam”, kuras laikā tika apspriestas jaunas pieejas Eiropas Savienības mācību metodiskajā procesā.
Tika izanalizēta Kauno kolegija un citu augstskolu pieredze jaunas student – centred learning pieejas realizācijā, kas ietver studiju procesa pārorientāciju uz studentu vadošo lomu studiju procesā. Pretēji tradicionālajai pieejai studiju procesam, kur docētājs ir vadošā persona, jaunā pieeja rosina studentu lielāku iesaisti studiju programmas procesā, lielāku patstāvīgā darba apjomu, savu domu paušanu, maksimāli neatkarīgu uzdevumu izpildi.
Pateicoties Rehabilitācijas katedras anatomijas docētājas Ramunes Česnauskienes iniciatīvai un atsaucībai, tika organizēta individuāla ekskursija uz 1922. gadā profesora J. Žilinskos dibināto Anatomijas muzeju. Bija iespēja apskatīt unikālus un daudzveidīgus cilvēka anatomiskos preparātus. Interesanti bija tas, ka ar medicīnas studijām saistītu augstskolu studentiem ir iespēja apmeklēt muzeju un realizēt patstāvīgās studijas cilvēka anatomijā.
Svinīgā pasākuma noslēgumā tika prezentēta Kauno Kolegija J. Vienozinskis Faculty of Arts docētāja Mr. Vytenis Sinkevicius personālā gleznu izstāde ”Drawings.“
Starptautiskā nedēļa noslēdzās ar ceturtajām Starptautiskās studentu Masāžas sacensībām.
Anatomijas un fizioloģijas katedras darbinieces izsaka pateicību DU Erasmus+ koordinatorei Inesei Hodanovai, Kauno Kolegija Medicīnas fakultātes starptautiskajam koordinatoram Povilam Beseckam, kā arī Rehabilitācijas katedras personālam.
Papildu informācija:
Anna Mihailova
DU DMF Anatomijas un fizioloģijas katedra
E – pasts: anna.mihailova@du.ces.lv