• A- A A+
  • Apmācības „Dabas rekreācijas tendences ziemas periodā”

    Aktualizēts 16.04.2018 02:58

    Šī gada janvāra beigās un februāra sākumā Erasmus+ projekta „Dabas rekreācija – ekosistēmu pakalpojumu ilgtspējīgai attīstībai” (Net4Nat) ietvaros notika 5 dienu apmācības „Dabas rekreācijas tendences ziemas periodā”. Apmācību laikā Daugavpils Universitātē viesojās sadarbības partneri no Kordovas Universitātes, Spānija un Šauļu Universitātes, Lietuva.

    Apmācību nedēļas laikā studenti kopā ar pasniedzējiem apmeklēja Daugavpils novada un Latgales reģiona dabas rekreācijas un kultūras objektus – dabas parku „Silene” (tai skaitā DU studiju un pētniecības centrs „Ilgas”), Egļu kalnu, Dagdas novada Jaundomes vides izglītības centru, Ķepovas pagasta Vides izglītības un kultūras centru “Ķepa”, etnogrāfisko brīvdabas muzeju “Andrupenes lauku sēta”, kā arī Aglonas novada Maizes muzeju un citus tūrisma un rekreācijas objektus.

    Tāpat kā iepriekšējā apmācību reizē, arī šo apmācību laikā tika pievērsta uzmanība dabas rekreācijai pilsētvidē, tiekoties ar Daugavpils pilsētas domes pārstāvjiem tūrisma nozarē – TIC speciālistiem, kuri sniedza ieskatu par pieejamo rekreācijas aktivitāšu klāstu Daugavpilī. Tika organizētas ekskursijas pa rekreācijas objektiem pilsētā –uz Daugavpils Zoodārzu, Daugavpils cietoksni, Šmakovkas muzeju u.c..

    Apmācības sniedza lielisku iespēju visiem dalībniekiem apgūt jaunas profesionālās iemaņas par dabas tūrisma organizāciju un pārvaldību. Iegūto pieredzi un zināšanas studējošie prezentēja apmācību noslēguma seminārā, daloties savos iespaidos par  redzēto un piedāvājot praktiskus risinājumus dabas rekreācijā iesaistītajiem pakalpojuma sniedzējiem.

    Atbilstoši apmācību programmai tika organizēta arī projekta partneru tikšanās, kuras laikā tika apspriesti projekta ieviešanas administratīvie jautājumi, pārrunāts Dabas rekreācijas rokasgrāmatas izstrādes process, kā arī diskutēts par pēdējo apmācību grafiku, to saturisko virzienu un gala konferences organizēšanu.

    Projekta ieviešanas laikā kopumā paredzēts organizēt četrus piecu dienu apmācību programmas kursus studējošajiem no Daugavpils Universitātes, Šauļu Universitātes un Kordovas Universitātes. Pirmās apmācībās notika 2017.gada gada maijā Kordovā (Andalūzijas reģions, Spānija), otrās apmācības notika Daugavpils Universitātē, Latvijā 2017.gada septembrī, savukārt ceturtās – noslēdzošās apmācības notiks 2018.gada jūnija sākumā Šauļos, Lietuvā.

    Apmācību organizētāji izsaka pateicību visiem pasniedzējiem un speciālistiem, kas iesaistījās apmācību procesā, nodrošinot kvalitatīvu saturu – interesanti stāstot par dabas objektiem un profesionāli atbildot uz dalībnieku jautājumiem. Īpašs paldies Vides izglītības un kultūras centra “Ķepa” vadītājai Regīnai Stepiņai, Jaundomes muižas Vides izglītības centra vadītājai Sintijai Isajevai, muzeja “Andrupenes lauku sēta” vadītājai Skaidrītei Pauliņai un Aglonas maizes muzeja vadītājai Vijai Kudiņai, kā arī Daugavpils TIC speciālistiem par izsmeļošu prezentāciju un izklāstu.

    Vairāk informācijas:
    Viktorija Cirse viktorija.cirse@du.ces.lv

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < September >
    26 27 28 29 30 31 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 1 2 3 4 5 6

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!