Daugavpils Universitāte iesaistījusies Eko augstskolu programmā
Aktualizēts 07.06.2012 13:58
Jau vairākus gadus Latvijā darbojas Ekoskolu programma, kas ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Šīs programmas galvenais mērķis ir ieviest izglītības iestādē vides pārvaldes sistēmu, kuras pamatā ir dažādi videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanas pasākumi. Tā izglītības iestāde, kura visveiksmīgāk praksē ievieš Ekoskolu programmas prasības, saņem Ekoskolu programmas simbolu – Zaļo karogu, kas ir prestiža vides kvalitātes zīme visā pasaulē.
Ekoskolu programma ir viena no starptautiskās sabiedriskās organizācijas FEE(Foundation for Environmental Education) programmām un tās pārstāvis Latvijā ir nodibinājums „Vides izglītības fonds”.
Šajā studiju gadā pirmo reizi Ekoskolu programmā Latvijā tika piedāvāta iespēja iesaistīties arī augstskolām. Daugavpils Universitāte ir viena no pirmajām Latvijas augstskolām, kura kopā ar Videzemes Augstkolu (VIA) ir uzsākusi ceļu uz Eko augstskolas statusa iegūšanu.
Papildus informācija par Eko augstkolu programmu
Lai varētu piedalīties Ekoaugstskolu programmā Daugavpils Universitātē (DU) darbu ir uzsākusi Senāta apstiprināta Ekopadome, kurā ietilpst DU studējošie, administratīvais, saimnieciskais un akadēmiskais personāls, kā arī Daugavpils pašvaldības pārstāvis un pilsētas uzņēmēju pārstāvis. Par Ekopadomes priekšsēdētāju ir ievēlēts Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes students Ernests Čunčulis, par priekšsēdētāja vietnieci – Mūzikas un mākslu fakultātes studente Linda Miezīte.
Padomes galvenais pienākums ir Ekoaugstskolu programmas aktivitāšu organizēšana un vadīšana, ekoloģiskas saimniekošanas koordinēšana universitātē. Ekopadomes studējošie un darbinieki, turpinot iesāktās aktivitātes, mācīsies paši un izglītos citus, veicinot sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu.
Uzsākot savu darbību, Ekopadome vispirms veiks vides novērtējumu DU, lai varētu saprast, kuras ir stiprās un kuras vājās vietas DU, kā uzlabot konkrētas lietas un procesus. Pēc izvērtējuma tiks sastādīts aktivitāšu plāns nākamajam akadēmiskajam gadam un sadalīti pienākumi, bet pēc gada Vides izglītības fonds, izskatot paveikto, lems, vai DU var piešķirt ekoaugstskolas nosaukumu un Zaļo sertifikātu (vietējā līmeņa apbalvojums) vaiZaļo karogu (starptautisks apbalvojums).
Popularizējot videi draudzīgu dzīvesveidu, Daugavpils Universitātē jau izsenis tiek organizēti dažādi pasākumi – ir bijusi aktīva iesaistīšanās akcijā pret Daugavpils HES celtniecību, vākta makulatūra un izlietotās baterijas, “Zinātnes festivālā” un “Zinātnieku naktī” vienmēr tika organizēti pasākumi, kas vērsti uz „zaļā” dzīvesveida popularizēšanu. Īpaši daudz šāda veida pasākumu šajā studiju gadā ir noorganizējuši universitātes studējošie – ir notikusi “Pavasara tīrīšana kopmītnēs”, “EKO skrējiens”, dalība “Zaļā punkta kausā”, dienesta viesnīcās ir izlīmētas uzlīmes ar aicinājumu taupīt elektrību, ūdeni utt.
Papildus informācija:
Diāna Soldāne
t.: 654 21606
e-pasts: diana.soldane@du.ces.lv