Daugavpils Universitāte tiek pārstāvēta starptautiskajā projektā Comenius „Mācoties no dabas”
Aktualizēts 06.02.2013 21:08
Kopš 2011./ 2012. mācību gada 6 valstīs, iesaistot 180 vidējās izglītības iestādes, 600 skolotājus un 7500 skolēnus, tiek realizēts starptautiskais Comenius projekts „Mācoties no dabas: inovācijas mācību procesā zaļākai ekonomikai un sabiedrībai (Lessons from nature: innovation towards teaching and learning for a green economy and society)” (projekta vadītājs: Field Studies Council, Lielbritānija) (Projekta reģistrācijas Nr. 11 510199-LLP-1-2010-1-UK-COMENIUS-CMP). Daugavpils Universitāti šajā projektā kā eksperte un konsultante pārstāv Ilgtspējīgas izglītības institūta (III) pētniece Rudīte Grabovska.
Projekta ietvaros Latvijā jau ir un vēl tiks realizētas dažādas aktivitātes: 2011./2012. mācību gadā tika izstrādāti un 5 pilotskolās izmēģināti mācību materiāli un izstrādāta skolotāju programma; 2012. gada oktobrī ar Latvijas Zaļā punkta atbalstu notika trīs skolotāju semināri; šajā mācību gadā vairāk kā 80 Latvijas skolās tiek izmēģinātas un pārbaudītas starptautiskajā projektā Comenius „Mācoties no dabas” (www.lessonsfromnature.org) izstrādātās nodarbības, kurās skolēni iepazīst dažādus dabas principus, bet 2013.gada pavasarī notiks inovāciju konkurss skolēniem.
2013.gada 1. februārī Daugavpils 12.vidusskolā notika arī pirmās starptautiskā projekta Latgales reģiona skolotāju konsultācijas. Vēl līdzīgas konsultācijas plānotas nākamajā nedēļā Ogrē un Kuldīgā un 22.februārī Rīgā.
Semināra dalībnieki dalījās ar idejām, kā labāk motivēt skolēnus iesaistīties nodarbībās, par paņēmieniem, kā veicināt viņu radošo darbību un dažādot mācību procesa norisi. Veiksmīgi var sadarboties ne tikai dabaszinību mācību priekšmetu skolotāji, bet modeļu risinājumus palīdz atrast vizuālās mākslas skolotāja vai papildinformāciju piedāvā angļu valodas skolotāja, procesā tiek iesaistīti arī skolu absolventi un skolēnu vecāki.
Rugāju novada Eglaines pamatskolas komanda (Iveta Useniece un Eduards Stalidzāns) dalījās savā pieredzē un prezentēja, kā projekta grupa darbojas viņu skolā. Semināra dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Daugavpils 12.vidusskolā projektu nedēļas laikā tapušajiem 6.a klases „Nākotnes mājas” modeļiem (skolotājas konsultantes Iveta Leiskina un Dace Vereba).
Semināra noslēgumā katra dalībskola saņēma grāmatasNo šūpuļa līdz šūpulim: zaļā domāšana lietu pasaulē(Cradle to cradle: remaking the way we make things) latviešu izdevumu, kas izdots ar Latvijas Zaļā punkta atbalstu.
Papildus informācija par projektu:
Dr. paed Rudīte Grabovska
DU IVF Ilgtspējīgas izglītības institūts
E-pasts: rudite.grabovska@du.ces.lv