• A- A A+
  • Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta vadošā pētniece Dr biol. Anna Mežaka prezentēja pētījumu prestižā Starptautiskā Britu ekoloģijas biedrības konferencē

    Aktualizēts 18.12.2019 13:30

    Laika posmā no 10. līdz 13. decembrim Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta vadošā pētniece Dr biol. Anna Mežaka sadarbībā ar kolēģiem no Vācijas un Panamas prezentēja pētījumu par epifīlu (uz koku un krūmu lapām augošie organismi) sabiedrību dinamiku Panamas zemienes tropu mežos Starptautiskā ikgadējā Britu ekoloģijas biedrības konferencē Belfāstā, Ziemeļīrijā. Anna Mežaka stāstīja par epifīlisko aļģu, sēņu, ķērpju un aknu sūnu sabiedrību dinamiku tropu mežā Panamā laika gaitā saistībā ar teoriju par nišu un neitrālajiem procesiem.

    Konferencē studenti un pētnieki prezentēja savus darbus gan stenda ziņojumu, gan mutisku prezentāciju veidā. Darbu tēmas aptvēra pasaulē visaktuālākos pētījumus ekoloģijā, ieskaitot gandrīz visus pasaules biomus un biotopus. Konferences mutiskie ziņojumi tika organizēti vairākās sekcijās, piemēram, dabas aizsardzības un likumdošana, augu, dzīvnieku un augsnes mijiedarbības, daba un cilvēki, bioloģiskā daudzveidība un ekosistēmu funkcionēšana, mikroorganismu sabiedrības, ekosistēmu atjaunošanās.

    Plenārsēdes lekcijas prezentēja pasaules autoritātes bioloģiskās daudzveidības pētījumos, piemēram, profesors Džonatans Čeiss (Jonathan Chase) no Vācijas integratīvās bioloģiskās daudzveidības centra un profesors Ričards Bardgets (Richard Bardgett) no Mančesteras Universitātes. Džonatans Čeiss lekcijā uzsvēra pētījuma mēroga lomu saistībā ar nišu un neitrālo procesu teorijām. Ričards Bardgets sniedza ieskatu no vēstures līdz mūsdienām par augsnes nozīmību bioloģiskajā daudzveidībā.

    Tika organizētas arī darba grupas, kur citu starpā varēja iepazīties ar jaunām datu analīzes iespējām, pilnveidot zināšanas lauka kursa organizēšanā, zinātnes komunikācijā un publikāciju ētikā.

    Konference šogad pulcēja vairāk kā 1200 dalībniekus no vairāk kā 40 valstīm, līdz ar to atzīmējot arī zinātnes un dalībnieku Starptautisko raksturu.

     

    Papildus informācija:

    Dr. biol. Anna Mežaka,

    DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta

    Biosistemātikas departamenta vadošā pētniece

    e-pasts: bryo82@gmail.com

     

    https://twitter.com/search?q=%23BES2019

    https://www.britishecologicalsociety.org/

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < December >
    25 26 27 28 29 30 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31 1 2 3 4 5

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!