Daugavpils Universitātes Zinātnes skolā notika šī studiju gada ceturtā nodarbība
Aktualizēts 08.02.2016 13:14
Š.g. 6. februārī Daugavpils Universitātes (DU) Zinātnes skolā notika šī studiju gada ceturtā nodarbība. Ceturtajā nodarbībā pulcējās skolēni no Daugavpils, Špoģu, Ilūkstes, Krāslavas, Dagdas, Ludzas, Zasas, Līvānu un citām skolām.
Zinātnes skolas kopīgo lekciju „How can I introduce myself in French?” atraktīvi vadīja Humanitārās fakultātes franču valodas vieslektors Moriss Simenū (Maurice SYMENOUH). Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar franču valodas vieslektoru, stāstīja par sevi, kā arī diskutēja par franču valodu. Saistošā un atraktīvā veidā vieslektors Moriss Simenū Zinātnes skolas dalībniekiem, izmantojot uzskates materiālus, mācīja pamatfrāzes, ar kurām franču valodā var iepazīstināt ar sevi. Dažas no tām: Je m’appelle… ’mani sauc…’; Je suis… ‘es esmu… (kas?)’; Je fais mes études à… ‘es mācos… (kur?)’ Kopīgās nodarbības laikā Zinātnes skolas dalībnieki labprāt iesaistījās diskusijā un centās franču valodā precīzi izrunāt dotās pamatfrāzes.
Pēc kopīgās lekcijas jaunieši iesaistījās praktiskajās aktivitātēs dabaszinātņu, humanitāro un sociālo zinātņu darba grupās. Kopumā darbojās 4 grupas. Jaunieši, kuri interesējas par sociālajām zinātnēm, tikās ar Sociālo zinātņu fakultātes dekānu, asoc.prof. Jāni Teivānu Treinovski. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja pārliecināties, ka mūsdienu sabiedrībā notiekošie procesi ir cieši saistīti ar tiesiska rakstura ierobežojumiem, kuri tiek noteikti visas sabiedrības interesēs. Skolēni ne tikai klausījās, bet arī iesaistījās diskusijā par sociālo zinātņu lomu sabiedrībā.
Savukārt skolēni, kuriem saistošas ir humanitārās zinātnes, Humanitāro un sociālo zinātņu institūta pētnieku Žana Badina un Alīnas Romanovskas vadībā izzināja par vairāk nekā 20 kalendāru sistēmu, par to attīstību, pārmaiņām un nozīmi, par kalendāru kā vienu no apkārtējās pasaules apgūšanas, telpas strukturēšanas, dabas parādību iepazīšanas veidiem, kas ļauj cilvēkam apzināties savu vietu pasaules uzbūves sistēmā.
Skolēni, kurus interesē dabaszinātnes, strādāja divās grupā. Pirmās grupas dalībnieki Ķīmijas un ģeogrāfijas katedras docentes Jeļenas Kirilovas vadībā varēja paši sagatavot dažādu krāsvielu šķīdumus, apskatīt krāsu pārejas un iegūt no tiem ķīmisko gaismu, ieraudzīt mirdzošus un krāsainus vielu paraugus un to savstarpējās pārvērtības. Savukārt otrās grupas dalībniekiem Informātikas katedras lektores Olgas Perevalovas vadībā bija iespēja iepazīties ar programmēšanas valodu, lietotāju saskarnes izveidi vizuālajā vidē, vienkāršo notikumu apstrādātāju pievienošanu (MS Visual Studio, C#), kā arī vizuālo programmēšanu (NI LabView).
Nodarbības DU Zinātnes skolā notiek vienu reizi mēnesī, un tās vada DU docētāji, dažādu jomu speciālisti. Nodarbību laikā skolas dalībnieki piedalās lekcijās un praktiskajās nodarbībās, iesaistās zinātnisko aktualitāšu izzināšanā, iejūtas pētnieka lomā, pētī kādu sev interesējošu tēmu dziļāk, kas var palīdzēt izvēlēties profesiju, kā arī mācās strādāt ar modernu aprīkojumu. Visas nodarbības DU Zinātnes skolā notiek bezmaksas. Tie jaunieši, kuri būs apmeklējuši vairāk nekā 50% nodarbību, saņems sertifikātu, par ko tiks piešķirti 5 punkti, stājoties jebkurā DU bakalaura studiju programmā.
Šī mācību gada 5. nodarbība tiek plānota 5. martā. Lūdzam DU Zinātnes skolas dalībniekus sekot līdzi informācijai Daugavpils Universitātes mājas lapā.
Papildus informācija:
Daugavpils Universitātes Zinātņu daļa
Vienības ielā 13, 219. kab.
Daugavpils, LV-5401
Tel. +371 65425452
E-pasts: zinda@du.ces.lv