• A- A A+
  • Docēšanas pieredzes stāsts

    Aktualizēts 13.03.2020 10:22

    • Vārds, uzvārds – Irēna Kokina
    • Vecums – 61
    • Dzimums – Sieviete
    • Nosūtošā augstskola – Daugavpils Universitāte, Latvija
    • Uzņemošā augstskola – Dev Sanskriti Vishwavidyalaya, Indija
    • Studiju priekšmets – Personības pašizaugsme, psiholoģija
    • 7 aktivitātes dienas

    Tā kā pēc būtības esmu cilvēks, kas nemitīgi pilnveidojas un ļoti rūpējos par pašattīstību, tad augstskolu vidē piedāvātā ERASMUS+ docētājiem piedāvātā mobilitāte bija tieši tas, kas katram sevi cienošam docētājiem tikai varētu būt. Tā ir vienreizēja iespēja augt, tāpēc jāsaka milzīgs paldies par šādu izdevību.

    ERASMUS mobilitātēs piedalos jau vairākus gadus pēc kārtas un arī turpmāk vēlos tajās piedalīties. Vienmēr esmu sastapusies ar milzīgu pretimnākšanu un ieinteresētību no atbildīgajiem par mobilitātes iespējām docētāju nosūtīšanai celt savu profesionālo kompetenci un piedaloties ārvalstu augstskolu darbības iepazīšanā un sevis „izmēģināšanā”, lasot lekcijas ārvalstu studentiem.

    Gan personiskie, gan akadēmiskie ieguvumi no šādas iespējas izmantošanas ir nenovērtējami, jo vienmēr ir vērtīgi paplašināt savu „vietējo”  un „lokālo” redzējumu uz daudzām augstskolu vidē norisušajām aktualitātēm, gan to visu pašam vērojot, gan diskutējot ar radniecīgo nozaru speciālistiem un augstskolu vadītājiem. Bez tam, ir ļoti lietderīgi pārliecināties par docētāju aktivitāšu specifiku katrā no apmeklētajām augstskolām, kā arī studiju programmu darbības pārvaldību un studējošo aktivitātēm.

    Neapšaubāmi, mobilitātē iegūtā pieredze atstās ietekmi arī uz vietējās augstskolas darbības kvalitātes uzlabošanu, jo „skats no malas” uz daudzām radniecīgā darba problēmām vienmēr paver reālāku un objektīvāku novērtējumu visam, kas tiek darīts šeit uz vietas.  Bez tam, kļūst reālāki ļoti daudzi darba uzlabojuma varianti, kā arī sadarbības iespēju paplašinājumi.

    Katra jauna tikšanās ar studējošajiem ir izaicinājums, katra jauna lekcija ir sevis apliecinājums profesionālajā ziņā, tāpēc arī docēšana ārvalstu augstskolā nav izņēmums, taču tieši tas var būt par kārtējo stimulu personīgajai izaugsmei un pieredzes uzkrāšanai. Tāpēc silti iesaku visiem docētājiem izmantot šo dāsni dāvāto iespēju nebaidīties, bet droši izmantot un, atbilstoši pārvarot sevi un sagatavojoties, startēt atbilstoši izvēlētajā augstskolā.

    Kontakti ar Indijas Dev Sanskriti Vishwavidyalaya Universitāti (DSVV) un prorektoru Dr. Chinmay Pandya aizsākās jau pirms diviem gadiem šeit pat Latvijā un tikšanās reizē  tika konstatēts, ka abām universitātēm ir daudz kopīgu saskares punktu veiksmīgai docētāju un studējošo apmaiņai, bet pirms gada starp abām universitātēm tika noslēgts sadarbības līgums, tāpēc no abu augstskolu puses bija liela ieinteresētību noorganizēt mobilitāti visaugstākajā līmenī.

    Man kā DU rektorei un atbildīgai par studiju virzienu “Vadība, administrēšana un organizāciju pārvaldība” bija būtiski izvērtēt studiju virziena studējošo un docētāju internacionalizācijas iespējas un ar lekciju starpniecību iepazīstināt Indijas kolēģus un studējošos ar  norisēm studiju procesā Vadībzinātnes virzienā. Mobilitātes laikā docētajās nodarbībās izmantoju interaktīvo pieeju. Indijas docētāju un studējošo priekšstatus par Latvijas  universitātēs vadībzinātnē aktuālākajām apgūstāmajām tēmām ilustrēju ar prezentācijā iekļautiem vizuālajiem materiāliem. Lekciju lasīšana Indijā nostiprināja manas profesionālās kompetences veidošanas prasmes. Gandarījumu par lekciju laikā sniegto zināšanu atgriezenisko saikni sniedza lekcijas klausītāju iesaiste diskusijās un viņu ieinteresētība izklāsta satura interpretācijā.

    Vizītes laikā DSVV vadība un personāls rīkoja vairākus pieredzes apmaiņas pasākumus DU delegācijai, iepazīšanos ar DSVV infrastruktūru: mācību korpusiem un bibliotēku, kopmītnēm, administratīvajām ēkām un reliģisko rituālu norises vietām un to norisi. Mūsu delegācijas uzmanību piesaistīja “zaļās domāšanas koncepts” – studiju vajadzībām izmantotais papīrs tapis otrreizējā pārstrādē, studējošie paši darina sev apģērbu, iesaistās lauku darbos, lai nodrošinātu ekoloģiski tīru pārtiku.

    DU puse iepazīstināja partnerus ar savām studiju un zinātnes iespējām; DU docētāji savos priekšlasījumos un prezentācijās raksturoja Latvijas valsti, zinātni, kultūru, vēsturi, vērtības un cilvēku dzīvesveidu.

    2020. gada maijā pieci DSVV docētāji atbrauks uz Latviju, savukārt jau šī gada septembrī DU studijas uzsāks pirmie DSVV studējošie tādā veidā apstiprinot pozitīvo mobilitātes rezultātu starp divām universitātēm.

    Vēlreiz PALDIES par piedāvāto iespēju!

     

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < September >
    26 27 28 29 30 31 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 1 2 3 4 5 6

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!