DU iepazīst Eiropas un Āzijas augstākās izglītības institūciju sadarbības iespējas
Aktualizēts 07.03.2013 23:04
Lai veicinātu un attīstītu Eiropas un Āzijas augstākās izglītības institūciju sadarbību, šī gada 26. februārī Berlīnē (Vācijā) notika Eiropas Komisijas ERASMUS MUNDUS programmas organizētā ASEMUNDUS projekta noslēguma konference „Succeeding in European-Asian Higher Education cooperation”, kuras uzdevums bija vērst uzmanību uz galvenajiem aspektiem, kas būtu jāņem vērā šāda veida projektu realizēšanā turpmāk.
Konferences saturā tika analizēti: (1) pašreizējie Eiropas un Āzijas augstākās izglītības kooperācijas sasniegumi un turpmākās iespējas, (2) kopīgo programmu izstrādāšanā iegūtās pieredzes un ieteikumi to veidošanas, ieviešanas un novērtēšanas posmos un (3) politikas attīstība Eiropas un Āzijas augstākās izglītības partnerattiecību veidošanā.
Konferences dalībnieki tika iepazīstināti ar ASEMUNDUS projekta labo pieredžu ziņojumu, kurā atspoguļota projekta rašanās un īstenošanas vēsture, konsorcija veidošanās un nozīmīgākie tīklojuma pasākumi, stratēģisko sadarbības mērķu un partnerattiecību veidošanās starp vairāku Eiropas un Āzijas valstu universitātēm, kopīgu programmu izveidošanas un kopīgu pētījumu pieredzes, ar studentu apmaiņu studiju piedāvājuma izvēli saistītās problēmas augstākās izglītības iegūšanai Āzijas vai Eiropas augstskolās.
Projekta ziņojums elektroniskajā formātā ir atrodams.
Ziņojuma drukātā versija pieejama Daugavpils Universitātes Ilgtspējīgas izglītības institūtā (Parādes ielā 1-432).
ASEMUNDUS projekts tika īstenots Erasmus Mundus programmas 3.aktivitātes – Eiropas augstākās izglītības atpazīstamības veicināšana – ietvaros.
Projekta koordinators: Vācijas Akadēmiskās apmaiņas (DAAD) Nacionālais kontaktpunkts Eiropas- Trešo valstu sadarbības programmām augstākajā izglītībā.
Projekta partneri: Austrijā http://www.oead.at/erasmus-mundus, Beļģijāhttp://www.ond.vlaanderen,be/English/ , Kiprā http://www.highereducation.ac.cy , Igaunijāhttp://www.archimedes.ee , Ungārijā http://english.tpf.hu/ , Latvijā http://viaa.gov.lv , Nīderlandē http://www.nuffic.nl/ un Polijā http://www.frse.org.pl/ .
Papildus informācija par projektu un noslēguma konferenci atrodama
Projekta pieredzes iepazīšanā un izvērtēšanā piedalījās arī pārstāvji no Spānijas, Itālijas, Anglijas, Francijas, Grieķijas un Āzijas valstīm (Ķīnas, Japānas, Korejas, Vjetnamas, Indonēzijas, Bangladešas, Taizemes).
Daugavpils Universitāti (DU) konferencē pārstāvēja Ilgtspējīgas izglītības institūta (III) profesore Ilga Salīte.
Papildus informācija:
Profesore Ilga Salīte
DU III
Parādes 1-220
e-pasts: ilga.salite[at]du.ces.lv