DU IVF studenti piedalījās ESF projekta programmas „Lakstīgala” ievadseminārā
Aktualizēts 19.04.2012 15:44
Semināra laikā Malmes Universitātes (Zviedrija) docētāja Karina Sild Lonroth stāstīja par studentu mentoru pieredzi darbojoties programmā „Lakstīgala” Zviedrijā; par iecerēm šīs programmas īstenošanā Latvijā informēja projekta vadītāja Gunta Kraģe, projekta satura koordinatore Dita Nīmane, Ilze Ivanova, Ilze Šulte un Jūlija Zagorska no Latvijas Universitātes. Semināra ietvaros notika arī diskusija, kuras laikā studentiem bija iespēja sniegt savu viedokli par to, kāpēc vēlas piedalīties šajā programmā un kādus rezultātus cer sagaidīt.
Kā atzina DU IVF studējošie: “Piedaloties šajā ievadseminārā, mēs guvām pārliecību par to, ka šajā projektā vēlamies piedalīties un gūt jaunu pedagoģisko un vispārcilvēcisko pieredzi, guvām pozitīvas emocijas, jo šis seminārs mūs iedvesmoja. Semināra laikā iejutāmies un teatrāli prezentējām savus priekšstatus par mentora lomu sadarbojoties ar skolnieku, kā arī novērojām šo priekšstatu dažādību citu augstskolu studentu sniegumā. Atpakaļceļš uz Daugavpili tika pavadīts sarunās par šo projektu un par gūtajām emocijām.”.
Programma „Lakstīgala” sāksies šī gada augusta beigās. Programmas ietvaros students mentors un skolēns sadarbosies reizi nedēļā kopā pavadot 2-3 stundas. Mentora uzdevums ir pēc paša izstrādāta un ar augstskolas docētājiem saskaņota plāna rosināt jaunieša interesi par notiekošo kultūrā un sabiedriskajos procesos, kā arī sekmēt priekšstatu veidošanos par savstarpējām attiecībām, draudzību, mācīšanos. Programmas darbības laikā mentors rakstīs dienasgrāmatu, kurā aprakstīs sadarbību, skolēna attieksmes maiņu, izmaiņas uzvedībā un mācībās, u.c. nozīmīgu pieredzi.
Foto galerija: 12.04.2012. DU IVF studenti seminārā par ESF projekta programmu “Lakstīgala”Ja arī tu jūti aicinājumu palīdzēt bērniem no sociālā riska ģimenēm, piedalies programmā ,,Lakstīgala”! Līdz 23.aprīlim nosūti motivācijas vēstuli, kurā apraksti savu pieredzi darbā ar bērniem no sociālā riska ģimenēm vai kādu citu attiecināmu pedagoģiskā vai brīvprātīgā darba pieredzi uz e-pastiem: Lindai Danielai –linda.daniela@lu.lv un Ingai Belousai – inga.belousa@du.ces.lv. Motivācijas vēstulē uzrādi arī personīgo informāciju (vārds, uzvārds, studiju programma, studiju gads, dzīves vietas adrese, e-pasta adrese, telefona numurs) un gaidi uzaicinājumu uz interviju. Atbildi par atlases rezultātiem saņemsi elektroniski līdz 15.maijam.
Sīkāku informāciju par programmu var atrast projekta mājas lapā:http://www.atbalsts.lu.lv/lv un par Zviedrijas pedagogu pieredzi Malmes Universitātē rakstāThe Nightingale Scheme – A Song For The Heart http://dspace.mah.se/handle/2043/6468.
Papildus informācija:
Inga Belousa un Mārīte Kravale-Pauliņa
Ilgtspējīgas izglītības institūts
Izglītības un vadības fakultāte
Parādes 1-210 vai 415
e-pasts: inga.belousa@du.ces.lv vai marite.kravale@du.ces.lv
Informācija sagatvota sadarbībā ar IVF Pamatizglītības 1.kursa studentēm Ilzi Baleišu, Ingrīdu Vanagu, Evitu Bigati