• A- A A+
  • DU sportistu sasniegumi Latvijas 28. Universiādes sacensībās vieglatlētikā

Aktualizēts 21.05.2018 10:40

2018. gada 11. un 12. maijā Ogrē, Ogres stadionā, sacenšoties stiprākajiem Latvijas augstskolu vieglatlētiem, lieliskos laika apstākļos norisinājās Latvijas 28. Universiāde vieglatlētikā. Par godalgotām vietām sieviešu konkurencē cīnījās vairāk kā 80 studentes no 9 augstskolām – Daugavpils Universitātes (DU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Latvijas Universitātes (LU), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), Rīgas 1. medicīnas koledžas, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas un no Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA). Savukārt vīriešu konkurencē uz starta devās vairāk kā 100 dalībnieki no 10 augstskolām – DU, LSPA, RTU, LU, LLU, RSU, Banku augstskolas, LKA Latvijas Kultūras koledžas, Ventspils Augstskolas un no Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas.

DU studenti šajās sacensībās izcīnīja 9 medaļas. Pirmajā sacensību dienā 1500 m skrējienā sievietēm uzvaru svinēja pērnā gada universiādes čempione, DU Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes 2. kursa studente Kristīne Jevsejeva (treneris Sergejs Petrakovs). Tāpat kā pagājušajā gadā, 2. vieta un sudraba medaļa šajā disciplīnā Jūlijai Mavijenko (Izglītības un vadības fakultāte, 2. kurss, treneris Pjotrs Sardiko). Par šī gada universiādes čempioni un zelta medaļas ieguvēju 400 m distancē sievietēm kļuva Izglītības un vadības fakultātes 1. kursa studente Anastasija Maļiņņikova (treneris Jurijs Ostaševs). Ogres stadiona tāllēkšanas/trīssoļlēkšanas sektorā 2. labāko rezultātu tāllēkšanā uzrādīja un sudraba medaļu sieviešu konkurencē izcīnīja Izglītības un vadības fakultātes 2. kursa studente Veronika Baltkaula (trenere Gaļina Kozireva). Pirmās sacensību dienas noslēgumā 1500 m skrējienā vīriešiem 3. vietu izcīnīja pērnā gada universiādes bronzas godalgas ieguvējs Oļegs Pilinovičs (Izglītības un vadības fakultāte, 3. kurss, treneris Andrejs Domanins).

Arī otrajā sacensību dienā mūsu studenti sasniedza atzīstamus rezultātus. Par divkārtējo šī gada universiādes čempioni kļuva Kristīne Jevsejeva, zelta medaļai 1500 m pievienojot uzvaru 3000 m skrējienā. Kristīnes uzrādītais rezultāts (11:00,66) 3000 m ir šosezon labākais rezultāts šajā distancē starp Latvijas vieglatlētiem. Bronzas godalgai zelta medaļu pievienoja un par universiādes čempionu 3000 m kavēkļu skrējienā spraigā cīņā finiša taisnē kļuva Oļegs Pilinovičs. Savu otro sudraba godalgu šajās sacensībās izcīnīja Veronika Baltkaula, ieņemot 2. vietu trīssoļlēkšanas disciplīnā. 3. vietu un bronzas godalgu diska mešanā izcīnīja Izglītības un vadības fakultātes 2. kursa studente Regīna Aņisjko (treneris Jānis Petrovskis).

Augstskolu kopvērtējumā sievietēm DU studentes ieguva 4. vietu 9 augstskolu konkurencē, savukārt komandu cīņas vērtējumā vīriešiem DU studentiem 5. vieta 10 augstskolu konkurencē. Izcīnīto medaļu skaita ziņā DU komanda ar 9 medaļām (4 zelta, 3 sudraba un 2 bronzas) ieņēma 4. vietu 13 augstskolu konkurencē, piekāpjoties tikai vieglatlētiem no LU ar 24 medaļām (12 zelta, 7 sudraba un 5 bronzas). LSPA – 23 medaļas (attiecīgi 7 – 8 – 8) un RTU – 15 (4 – 6 – 5) komandām.

DU sieviešu komandu 28. Universiāde vieglatlētikā pārstāvēja Kristīne Jevsejeva, Jūlija Matvijenko, Anastasija Maļiņņikova, Veronika Baltkaula, Regīna Aņisjko un Jesenija Masaļska (Izglītības un vadības fakultāte, 2. kurss, treneris Jurijs Ostaševs). DU vīriešu komandu universiādē pārstāvēja Oļegs Pilinovičs, Dmitrijs Jefimovs (Izglītības un vadības fakultāte, 1. kurss, treneris Dmitrijs Hadakovs), Pāvels Pancerko (Izglītības un vadības fakultāte, 3. kurss, treneris Pjotrs Sardiko) un Ronalds Krams (Dabaszinātņu un matemātikas fakultāte, 1. kurss, treneris Pjotrs Sardiko).

Pateicamies sportistiem par dalību un treneriem par sportistu sagatavošanu! Katra dalībnieka sasniegtais rezultāts deva savu ieguldījumu DU komandas cīņā par vietu augstskolu kopvērtējumā.

Prieks par mūsu studentu sasniegumiem un neatlaidību!