• A- A A+
  • DU UNESCO Katedras ziņas decembrī, 2018

    Aktualizēts 27.12.2018 11:19

    No š.g. 3. decembra līdz 8. decembrim Daugavpils Universitātes studenti – Eva Strika, Zanda Šoldre, Diāna Tatkina, Unigunde Cirša, Dāvis Greļevskis un docētāja Līga Antoņeviča piedalījās Eiropas Savienības programmas Eiropa pilsoņiem projekta Clicking With Voters starptautiskajā jauniešu apmācības pasākumā Polijas pilsētā Krakovā.

    Dalība apmācības pasākumā Krakovā tika līdzfinansēta no Latvijas Kultūras Ministrija Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem” projekta “Clicking With Voters” īstenošanai.

    Projekta vispārējais mērķis ir stiprināt Eiropas pilsonību, tā mērķauditorija ir jaunieši. Eiropas demokrātiskajā dzīvē ir nepieciešams vairāk iesaistīt jauniešus. Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019. gadā maijā ir tuvākais nozīmīgais notikums Eiropas Savienībā un ir svarīgi, lai jaunieši būtu motivēti tajās piedalīties. Projekta vadošā organizācija ir  Europe House Slavonski Brod (EHSB) no Horvātijas. Daugavpils Universitāte ir viens no projekta partneriem. Projekta īstenošana ir paredzēta no 01.09.2018 līdz 29.02.2020. Projekta īstenošana notiek trīs posmos. Krakovā notiekošā projekta dalībvalstu pārstāvju apmācība bija nozīmīgs pasākums 2. posmā, kopumā tajā piedalījās 26 jaunieši no Horvātijas, Bulgārijas, Čehijas, Latvijas, Grieķijas, Francijas, Zviedrijas un Polijas.

    Katra darba diena bija lieliski organizēta, tika doti dažādi uzdevumi projekta dalībnieku savstarpējai iepazīšanai, tālākai komunikācijai un kopīgam darbam, tika pielietotas interaktīvas un inovatīvas metodes un paņēmieni. Pirmajā darba dienā 4. decembrī BiznesLab telpās notika Horvātijas jauniešu grupas vadītājas Ivas Sedlic prezentācija par projektu, pēc tam sekoja pasākuma dalībnieku iepazīšanās, kā arī stāstījums par pieredzi projektā. Polijas pārstāvis Bartosz Kosinski, kurš organizēja šo tikšanos Krakovā, ir organizācijas Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum” vadītājs, viņš  pastāstīja par komandas darbu, par komandas sastāvu un mācīja jauniešiem efektīvas komandas veidošanas pamatprincipus.

    5. un 6. decembrī turpinājās intensīvs un radošs darbs grupās, tika runāts par jauniešu aktīvu iesaistīšanos sabiedrības dzīvē, notika diskusija par paaudžu problēmām, par konfliktiem un par to veiksmīgu risināšanu, par jauniešu parlamentu veidošanu, tika izmantota spēle par divu pilsētu vadību, analizēts katras komandas darbs pēc SVID pieejas, veidotas prezentācijas par aktuāliem jautājumiem. 7. decembrī notika plašas un interaktīvas diskusijas par jauniešu motivēšanu, par projekta dalībnieku tālāko darbības plānu savā valstī un par savstarpējo sadarbību. Nobeigumā bija projekta četru dienu darba rezumējums, kurā uzstājās katras valsts pārstāvji.

    DU studentu pārdomas:

    Eva Strika IVF 2. kursa studente: “Kad devos uz šīm apmācībām, man nebija nekādu lielu cerību un gaidu. Mans galvenais mērķis bija labi pavadīt laiku, iepazīt jaunus cilvēkus un gūt jaunu pieredzi. Apmācībās piedalījās jaunieši no dažādām valstīm – Francijas, Horvātijas, Zviedrijas, Čehijas, Bulgārijas, Polijas un, protams, Latvijas. Apmācībās katru dienu notika dažādi grupu darbi, kas pilnveidoja mūsu prasmi sadarboties, vienoties un apskatīt lietas no citas puses. Apmācību organizatori bija rūpīgi padomājuši, lai mums būtu dažādi un jēgpilni grupu darbi, lai mums būtu brīvais laiks apskatīt pilsētu, un lai mēs justos nepiespiesti un mājīgi. Bija ļoti interesanti aprunāties ar šiem jauniešiem un uzzināt, kāda ir situācija viņu valstī vai pārstāvētajā pilsētā, kādi ir viņu viedokļi par dažādām tēmām, kā arī vienkārši tāpat sadraudzēties. Noteikti mani lielākie ieguvumi šajā projektā ir, pirmkārt, jauniegūtie draugi. Cilvēki, kurus iepazinu šajā projektā ir jaunieši, no kuriem citi var ņemt piemēru – draudzīgi, atvērti, mērķtiecīgi un radoši. Otrkārt, tā ir pieredze un zināšanas. Darbojoties grupu darbos, bija svarīgi iedziļināties uzdotajā darbā, komunicēt ar grupas biedriem, atrast kopīgu valodu un meklēt risinājumu konkrētajām problēmām. Bija ļoti noderīgi praktizēties komunikācijā angļu valodā ar dažādu tautu cilvēkiem. Noteikti iesaku arī citiem studentiem un jauniešiem iesaistīties sev interesējošos projektos. Šādi mums, jauniešiem, ir iespēja apskatīt pasauli ārpus Latvijas, iepazīt citus domubiedrus un gūt jaunu pieredzi”.

    Zanda Šoldre  IVF, 2. kursa studente: “Pēc brauciena uz Poliju, Krakovu, saistībā ar projektu Clicking With Voters, emociju un iespaidu ir bezgala daudz! Sākot ar to, ka projekta laikā kontaktējos ar cilvēkiem no Eiropas Savienības valstīm – no Bulgārijas, Horvātijas, Francijas, Grieķijas u.c., kas ļāva man iepazīt daudz tuvāk citu valstu tradīcijas, kultūru un morāles normas. Katru dienu norisinājās treniņi, kuru laikā mēs apspriedām Eiropas Savienības 2019. gada vēlēšanas, jauniešu iesaistīšanu un motivēšanu, Jauniešu Parlamenta izveidi. Darbojāmies ļoti atraktīvi un pēc kompetenču pieejas, kas man kā studentei studējot programmā, „Skolotājs” likās ļoti noderīgi un aizraujoši. Dienas brīvajās stundās plašāk tika izpētīts Krakovas vēsturiskais centrs”.

    Diāna Tatkina IVF 2. kursa studente: “Brauciens uz Poliju projektā Clicking with voters priekš manis bija jauna pieredze, jaunas emocijas un, protams, jauni draugi. Tā bija brīnišķīga iespēja vienuviet sastapt tik ļoti dažādus cilvēkus no dažādām Eiropas Savienības valstīm, ar dažādām tradīcijām, reliģiju un priekšstatiem par dzīvi. Pēc brauciena jūtos emocionāli pacilāta un gatava jauniem piedzīvojumiem un ieguldījumam jaunu cilvēku dzīvēs”.

    Unigunde Cirša IVF 2. kursa studente: “Man ir daudz ļoti labu iespaidu, uzzināju daudz jauna, ir gūta vērtīga pieredze un ir jauni paziņas. Patika tas, ka mēs ātri un viegli sapratāmies, varējām ļoti veiksmīgi sadarboties”.

    Dāvis Greļevskis HF 3. kursa students: “Atsauksmes par Polijā pavadīto laiku ir ļoti pozitīvas, tika iegūtas jaunas zināšanas, piemēram, par to, kā  jaunieši darbojas  ES, kas šobrīd ir aktuāls ES parlamentā un tās dalībvalstīs. Tika veikts aizraujošs darbs komandās, kas nostiprināja spēju strādāt multikulturālā komandā un komunikācijas prasmes gan angļu valodas, gan diskutēšanas iemaņas. Varu apgalvot droši, ka jauniešiem noteikti ir jāiesaistās ES nākotnē, jo mēs esam nākotne”.

    Sīkāka informācija par projekta saturu un iespēju piedalīties tā īstenošanā pieejama DU UNESCO Katedrā.

    Informāciju sagatavoja DU docente Līga Antoņeviča
    Papildinformācija DU UNESCO katedrā

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < November >
    28 29 30 31 1 2 3
    4 5 6 7 8 9 10
    11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 1

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!