• A- A A+
  • DU viesojās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāvji un pieaicinātie eksperti

    Aktualizēts 10.01.2011 17:42

    UNESCO Latvijas Nacionālajā komisijā (LNK) 2010. gadā saņemtas piecas nominācijas UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajam sarakstam. Divas no tām ir no Latgales: Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA), sadarbojoties ar Vides Aizsardzības klubu (VAK) un Daugavpils Universitāti (DU) iesniegusi nomināciju „Aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava”, Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamā dabas teritorija (NATURA 2000)”, bet Daugavpils pilsētas Dome – nomināciju „Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnis”. Lai pieņemtu lēmumu par nomināciju iekļaušanu UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajam sarakstam, 2011. gada 6. un 7. janvārī Daugavpilī viesojās UNESCO LNK ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa, UNESCO LNK Kultūras, komunikāciju un informācijas sektora vadītāja Anita Vaivade, UNESCO LNK pieaicinātais eksperts Ēriks Leitis, UNESCO LNK pieaicinātais eksperts Artūrs Škute un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Jānis Strautnieks.

    Daugavpils Universitātē UNESCO LNK pārstāvji un pieaicinātie eksperti viesojās 7. janvārī. Vizītes laikā viesi tikās ar DU Zinātņu prorektori, asociēto profesori Elitu Jermolajevu un nominācijas „Aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava”, Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamā dabas teritorija (NATURA 2000)” iesniedzējiem: VAK pārstāvi Elitu Kalniņu, Latvijas zinātņu akadēmijas pārstāvjiem Elmīru Boikovu, Daini Īvānu, VAK, LU pārstāvi Daci Beķeri un DU Sistemātiskās bioloģijas institūta (SBI) projektu administratori Jolantu Bāru.
    Tikšanās laikā notika diskusija par objekta nozīmi, tika runāts ne tikai par tā ģeoloģiskajiem, bioloģiskajiem un socioloģiskajiem faktoriem, kas nosaka objekta svarīgumu, bet arī par objekta ainavisko skaistumu. D. Īvans norādīja, ka ir tikai dažas upes, kurām ir tik liela nozīme kultūrvidē kā Daugavai. Viņš arī uzsvēra, ka Daugava ir kā dzīvības maģistrāle, kas ir svarīga gan faunai, gan florai.
    Pēc sanāksmes tās dalībnieki devās uz Krāslavas novada Domi, kur tikās ar Domes izpilddirektoru Jāni Geibu, Attīstības nodaļas vadītāju Ināru Dzalbi, uzņēmēju un Eiroreģiona “Ezeru zeme” Latvijas biroja vadītāju Ilzi Stabulnieci un Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas reģionālo inspektori Dzintru Bukeviču.
    Ceļā uz Daugavpili viesi apskatīja dabas parku “Daugavas loki” no skatu laukuma Krāslavā.
    Daugavpils novada Domē viesus sagaidīja Domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne.
    Abās pašvaldībās tika apspriestas turpmākās aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava” attīstības perspektīvas.

    Foto galerija: 07.01.2011. UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāvju un pieaicināto ekspertu vizīte DU

    Ar Daugavpils pilsētas Domes nomināciju “Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnis” UNESCO LNK pārstāvji un pieaicinātie eksperti iepazinās 6. janvārī, kad notika diskusija par Dinaburgas cietokšņa saglabāšanu. Diskusijā piedalījās arī DU pētnieki Dr. hist. Henrihs Soms un Dr. biol. Artūrs Škute. Diskusijas dalībnieki arī apmeklēt Daugavgrīvas cietumu, kurš izvietots cietokšņa nocietinājumos Daugavas kreisajā krastā.

    Pašlaik Latvijas vārds Pasaules dabas un kultūras mantojuma sarakstā minēts saistībā ar diviem ierakstiem: Rīgas vēsturisko centru (iekļauts 1997. gadā) un Strūves ģeodēzisko loku (starpvalstu nominācija, iekļauta 2005. gadā). Kopumā UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā pašreiz ir iekļautas 911 nominācijas.Informācija par visām nominācijām:http://www.unesco.lv/lat/index/news/all_news/news1286277542.html

    Papildus informācija:
    Jolanta Bāra
    DU SBI projektu administratore
    t.: 654 26719
    e-pasts: jolanta.bara@du.ces.lv

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < December >
    25 26 27 28 29 30 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31 1 2 3 4 5

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!