ESF projekta „Atbalsts Daugavpils Universitātes doktora studiju īstenošanai” mērķstipendiāti piedalās starptautiskajās zinātniskajās konferencēs ārvalstīs
Aktualizēts 22.03.2010 21:38
ESF projekta „Atbalsts Daugavpils Universitātes doktora studiju īstenošanai” ietvaros katram mērķstipendiātam studiju gada laikā ir pieejams finansējums 1000 LVL apmērā, kas paredzēts doktorantūras kvalitātes atbalsta pasākumu nodrošināšanai. Mērķstipendiāti aktīvi izmanto šo finansējumu, lai piedalītos starptautiskajās zinātniskajās konferencēs un kongresos. 2009. gadā 23 mērķstipendiāti devās 38 komandējumos, tai skaitā 17 vietējos un 21 ārvalstu- uz Lielbritāniju, Somiju, Itāliju, Spāniju, Bulgāriju, Poliju, Lietuvu, Igauniju, Baltkrieviju un Krieviju.
Arī šogad mērķstipendiāti ir piedalījušies starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, kongresos, zinātniskajos semināros ārvalstīs.
Doktora studiju programmas „Ekonomika” 3. kursa doktorante L. Paņina piedalījās starptautiskajā konferencē “Funding higher Education”, kas norisinājās šī gada 28.- 29. janvārī Londonā. „Konferences laikā bija iespēja piedalīties diskusijās darba grupās, smelties pieredzi no kolēģiem- doktorantiem, pieredzējušiem pētniekiem un augstskolu administrācijas personāla no Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Austrijas, Nīderlandes, Vācijas. Iegūtā jaunā informācija, materiāli un kontakti ir neatsverams atbalsts zinātniskajām darbam un profesionālās pieredzes pilnveidošanai”, stāsta L. Paņina.
Savukārt doktora studiju programmas „Bioloģija” 2. kursa doktorante M. Jermaļonoka, 3. kursa doktorantes L. Lapiņa, A. Miķelsone piedalījās starptautiskajā zinātniskajā kongresāGreen Plant Breeding Technologies, kas notika no 2.-5. februārim Vīnē, Austrijā. Kongresa laikā tika apspriestas problēmas, kas saistītas ar dubultoto haploīdu, molekulāro marķieru, gēnu kartēšanas un kvantitatīvās ģenētikas pielietošanu augu selekcijā. Tika apspriesti arī jautājumi par alternatīvajām tehnoloģijām selekcijā, bija iespēja ar ārvalstu kolēģiem pārrunāt turpmāko pētījumu iespējas.
Doktora studiju programmas „Pedagoģija” 1. kursa doktoranti G. Gedžūne, E. S. Švitala un zinātniskā grāda pretendente O. Grišāne piedalījās 8. starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Dimensions of Citizenship & Education”, kas notika no 10. līdz 12. februārim Bratislavā, Slovākijā. Kā rezumē G. Gedžūne: “Tā bija vērtīga iespēja dziļāk iepazīt dažādu pētnieku un izglītības darbinieku pieredzi un pētījumus pilsoniskās izglītības jomā, gūstot jaunas ievirzes tālākajam pētnieciskajam darbam, kā arī prezentēt savu doktorantūras pētījumu rezultātus.”
Doktora studiju programmas „Cietvielu fizika” 1. kursa doktorants V. Kolbjonoks piedalījās seminārā par elektronu un jonu kūļa litogrāfijas pielietojumu nanotehnoloģijās (16th Seminar on Electron and Ion Beam Lithography for Applications in Nanotechnology), kas notika no 21. līdz 24. februārim Dortmundē, Vācijā. „Bija iespēja tikties ar vācu firmas „Raith” inženieriem un pārrunāt interesējošos pētnieciskos jautājumus. Apmeklējot elektronu un jonu litogrāfijas laboratorijas, bija unikāla iespēja strādāt ar vācu firmas „Raith” aparatūru, iegūstot nenovērtējamas iemaņas, kā arī iepazīties ar elektronu un jonu kūļa litogrāfijas jaunākajām inovatīvajām iekārtām un aprīkojumu nanotehnoloģiju jomā”, stāsta V. Kolbjonoks.
Papildus informācija:
Eridiana Oļehnoviča
projekta vadītāja
tālr. +371 65423265
e-pasts: eridiana.olehnovica@du.ces.lv