• A- A A+
  • III un BBCC konsorcijs stiprina starptautisko sadarbību ar SWEDESD tīklojumu

    Aktualizēts 01.11.2012 21:48

    7010-7780-m 7011-7779-mIlgtspējīgas izglītības institūta (III) direktore asociētā profesore, PhD Dzintra Iliško un profesore, Dr.paed. Ilga Salīte piedalījās SWEDESD organizētajā globāla mēroga konferencē The power of ESD: Exploring evidence and promise”, kas notika Visbijā (Zviedrijā) no 2012. gada 24. līdz 26. oktobrim. Konferencē piedalījās formālās, neformālās un informālās izglītības praktiķi, izglītības ilgtspējīgai attīstībai pētnieki un politikas veidotāji no Baltijas jūras reģiona (Zviedrijas, Somijas, Vācijas, Nīderlandes, Dānijas, Norvēģijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas) kā arī citām tuvākām un tālākām valstīm (Šveices, Francijas, Austrijas, Ukrainas, Austrālijas, Kanādas, Jamaikas, Meksikas, Indijas, Malaizijas, Dienvidkorejas, Vjetnamas, Nepālas, Maurīciju salām, Dienvidāfrikas, Kenijas, Namībijas, Zimbabves, Bangladešas, Afganistānas, Ugandas un Nigērijas). Konferences 24 semināros un 10 darba grupās tika apspriesti pamatjautājumi par izglītības pētījumiem un praksi, izglītības politikas pārveidošanu un pārmaiņām ilgtspējīgas attīstības kontekstā.

    Universitāšu un skolu pārstāvji stāstīja par labas prakses piemēriem un iniciatīvām ilgtspējības integrēšanā viņu izglītības un pētnieciskajās programmās, kā arī to devumu plašākā mērogā (Gotlande, Zviedrija, Baltija un pasaule). Konference piedāvāja platformu konstruktīvai ideju apmaiņai un izpratnes sekmēšanai par izglītību ilgtspējīgai attīstībai, tās praktisko nozīmību un politisko aktualitāti. Viens no konferences taustāmajiem rezultātiem ir izstrādātie ieteikumi, kas tiks izplatīti izglītības ilgtspējīgai attīstībai praktiķu, pētnieku un politiķu vidū. Lūk, daži no konferencē aktualizētajiem būtiskajiem jautājumiem par izglītības pētniecības, prakses un politikas pārveidošanas nepieciešamību ceļā uz ilgtspējību: Kā tiek atklāti pierādījumi par izglītības un mācīšanās ilgtspējīgai attīstībai vērtību un kāda ir šo pierādījumu kvalitāte un apmērs? Kādas pētnieciskās metodes tiek pielāgotas izglītības ilgtspējīgai attīstībai īpašajai specifikai un kāpēc? Kādas pārvaldības formas un politiskie mehānismi tiek īstenoti dažādos līmeņos izglītības un mācīšanās specifiskajā kontekstā ceļā uz ilgtspējīgu attīstību? Kā izglītība ilgtspējīgai attīstībai darbojas praktiski? Kādos apstākļos izglītība ilgtspējīgai attīstībai ir efektīva? Kā skolēni apgūst nepieciešamās zināšanas, ētiskos apsvērumus un prasmes, lai efektīvi darbotos ilgtspējīgas attīstības virzienā?

    27.oktobrī Visbijā notika Baltijas reģiona izglītības ilgtspējīgai attīstībai tīklojuma dibināšanai veltīta Baltijas piekrastes valstu pārstāvju tikšanās. Tikšanos organizēja SWEDESD – Zviedru starptautiskais izglītības centrs ilgtspējīgai attīstībai. Profesore Ilga Salīte piedalījās tīklojuma dibināšanas sanāksmē kā Baltijas un Melnās jūras izglītības pētījumu konsorcija (BBCC) prezidente, asociētā profesore Dzintra Iliško pārstāvēja Ilgtspējīgas izglītības institūtu. Tīklojuma veidošanā no Latvijas puses piedalījās arī pārstāvji no Zviedrijas vēstniecības Latvijā Gaļina Aizvakara, Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārstāvis Kaspars Abramenko un Rīgas Ekonomikas augstskolas pārstāve Maija Kāle.

    Dalība šajā globālajā forumā sekmēja llgtspējīgas izglītības institūta starptautisko atpazīstamību un deva ierosmi jaunām starptautiskās sadarbības izpausmēm, jo Institūts tika uzaicināts darboties kā partneris Vispasaules starptautiskā attīstības plāna (GAPI) ietvaros īstenotajās aktivitātēs, Baltijas Universitāšu programmā (BUP), Ziemeļvalstu ilgtspējības aliansē (ANDEP) un citās iniciatīvās.

    Foto galerija: 24.-26.10.2012. DU III pārstāves globāla mēroga konferencē Visbijā (Zviedrijā)

    Papildus informācija:
    Dzintra Iliško
    DU III
    t.: 654 27411
    e-pasts: dzintra.ilisko@du.ces.lv

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < January >
    30 31 1 2 3 4 5
    6 7 8 9 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    20 21 22 23 24 25 26
    27 28 29 30 31 1 2

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!