• A- A A+
  • Interaktīvā nodarbība “Fleksiblās prasmes veiksmīgai karjerai: prāta spēļu modelis”

    Aktualizēts 26.02.2019 15:14

    Mēs dzīvojam laikmetā, kad darbinieku profesionālās spējas un kompetences tiek attīstītas, arvien vairāk iedziļinoties attiecīgajā profesionālajā sfērā. Ir pieprasīti kompetenti speciālisti ar dziļām zināšanām savā profesijā, un nereti šīs zināšanas un prasmes tiek iegūtas smagā darbā un studijās. Tomēr ne mazāk par speciālajām zināšanām un prasmēm, kas ir saistītas ar konkrēto specializāciju, veiksmīgu profesionālo karjeru palīdz veidot tā saucamās fleksiblās jeb “mīkstās” prasmes (angļu val. softskills).

    Pētījumi liecina, ka arvien vairāk darba devēji pievērš uzmanību tam, vai darbinieks spēj veiksmīgi veidot attiecības ar kolēģiem, spēj pozitīvi uztvert pārmaiņas, prot attīstīties un mainīties pats, uzņemas atbildību par savu rīcību, ir radošs problēmu risināšanā un netipiskās situācijās, noturīgs pret stresu utt. Kaut arī katram cilvēkam piemīt savas ģenētiski pārmantotās un iedzimtās rakstura īpašības, fleksiblās prasmes ir tās, ko ir iespējams veidot un attīstīt dzīves laikā. Prāta spēles, tostarp komandu prāta spēles,ir viens no veidiem, kā to var darīt, jau sākot ar pamatskolas vecumu, tādējādi palīdzot jauniešiem vēlāk veiksmīgi iekļauties darba tirgū.

    Interaktīvās nodarbības mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību fleksiblo prasmju attīstības nepieciešamībai un to nozīmei veiksmīgas karjeras veidošanā.

    Nodarbības struktūra:

    1. daļa – fleksiblo prasmju nozīme karjeras veidošanā;
    2. daļa – prāta spēle “Trāpi simtniekā” kā fleksiblo prasmju attīstības veids;
    3. daļa – dalībnieku fleksiblo prasmju savstarpējā analīze.

    Nodarbības ilgums: ir 1,5 stunda

    Nodarbības mērķa grupa: 8. – 12. klases skolēni

    Izcenojumi: cena par vienu nodarbību – 90 EUR un ceļa izdevumi.

    Semināra vadītāji

    Žans Badins, Dr. philol., Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centra pētnieks, “Brainring” Pasaules kausa Latvijas komandas dalībnieks, viens no prāta spēles “Trāpi simtniekā!” organizatoriem un vadītajiem.

    Ilze Kačāne, Dr. philol., Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centra pētniece, starptautisko projektu par bērnu un jauniešu labklājības mērīšanu, kultūrizglītību u.c. dalībniece, zinātniskās monogrāfijas un rakstu autore, viena no prāta spēles “Trāpi simtniekā!” organizatoriem un vadītājām.

    Alīna Romanovska, Dr.philol., Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centra pētniece, vairāk kā 60 rakstu autore, viena no prāta spēles “Trāpi simtniekā!” organizatoriem un vadītājām.

    Kontakti
    Telefons: 26546608
    E-pasts: alina.romanovska@du.ces.lv

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < September >
    26 27 28 29 30 31 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 1 2 3 4 5 6

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!