Latgales jauniešu drošumspēja un pilsoniskums
Aktualizēts 04.04.2016 11:50
Biedrība „Latgolys Studentu centrs” sadarbībā ar biedrībām „Darītājiem”, „Dagne”, „Rēzeknes Augstskolas bsolventu asociācija” un Karjeras un Iniciatīvu atbalsta centru no 2015. gada februāra līdz maijam, īstenoja projektu „Latgales jauniešu drošumspēja un pilsoniskums”.Projekta finansiālo atbalstu sniedza LR Kultūras ministrija, projekta darbības atbalstu sniedza Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs.
Projekta ietvaros tika organizētas apmācības par pilsoniskuma prasmēm un drošumspēju, īstenotas jauniešu iniciatīvas un veidoti interesanti video ar dalībnieku viedokļiem, izdarītajiem darbiem.
Projekta ideja radās pašiem biedrības jauniešiem un Daugavpils Universitātes studentiem. Tā mērķis ir veicināt jauniešu drošumspēju, sekmējot Latgales reģionā iniciatīvas un jauniešu pilsonisko līdzdalību. Projekta uzdevumi ir veidot izpratni jauniešiem par drošumspēju un pilsonisko līdzdalību/aktivitāti, izglītot jauniešus par iespējām un nepieciešamību pilnveidot pilsoniskumu un iniciatīvas, sniegt atbalstu jauniešu iniciatīvām, pilnveidojot personisko drošumspēju un iedvesmojot citus kļūt atbildīgākiem un aktīvākiem savā kopienā.
Projektā piedalīties tika aicināti visi Latgales jaunieši no 16 līdz 25 gadiem. Apmācības notika martā un aprīlī trijās pilsētās – Daugavpilī, Rēzeknē un Dagdā. Apmācību tēmas: drošumspēja un personiskā atbildība; drošība un uzņēmība; pašpārvalde, parlaments – mans izaicinājums un līdzdalība vietējā kopienā; sadarbības un vadības prasmes. Projekta ietvaros jauniešiem tika dota iespēja saņemt konsultācijas no projekta ekspertiem par savas karjeras plānošanu un iniciatīvu īstenošanu. Jauniešiem tika piedāvāta iespēja apgūt video sižetu veidošanas prasmes un pašiem uzfilmēt vairākus video, kas parāda kā mēs katrs saprotam doršumspējas un pilsoniskuma jautājumus. Visi video tika apkopoti DVD ar nosaukumu “Es esmu soli tuvāk tam, kas vēlos būt”.
Šis projekts tika vērsts uz tādu sociālu tēmu kā jauniešu pilsoniskuma izjūta, iniciatīvas, aktivitātes vietējā sabiedrībā. Latgales reģionam ir nepieciešami jaunieši, kas ir droši par savu nākotni Latgalē. Tādi jaunieši, kuri nebaidās izteikt savu viedokli par notikumiem savā ģimenē, pagastā, skolā, valstī. Tādi, kuri ir gatavi mācīties, plānot un strādāt, lai savu dzīvesvietu padarītu labāku sev un citiem.