Noslēdzies IVF viesprofesora N. Klou nodarbību cikls par vides un ilgtspējīgu izglītību
Aktualizēts 22.05.2014 23:06
Turpinot DU Ilgtspējīgas izglītības institūta ilgstošo sadarbību ar Rietumanglijas universitātes profesoru Nikolasu Klou (Nicolas Clough), šī gada 16.-18. maijā jau trešo studiju gadu pēc kārtas prof. N. Klou vadīja nodarbību ciklu Izglītības un vadības fakultātes profesionālā maģistra studiju programmas „Izglītība” 1. kursa studējošajiem studiju kursa „Izvēlētās pedagoģijas apakšnozares teorētisko atziņu pamati: vides un ilgtspējīga izglītība” ietvaros.
N. Klou dalījās ar savām zināšanām un pieredzi par lokālo vides un ilgtspējīgas izglītības projektu īstenošanu, to globālajām dimensijām, piem. vides projektiem Zimbabvē, par skolas un kopienas aktivitātēm un pētniecību vides un ilgtspējīgas izglītības praksē, par daudzveidīgām datu vākšanas un analīzes metodēm. Diskutējot un veicot grupu darbus, studentiem tika dota iespēja meklēt, rast un izvērtēt saiknes starp teorētiskām idejām, izglītības jomā veiktām darbībām un mācīšanos ilgtspējīgākas sabiedrības veidošanai.
Izglītības un vadības fakultātes studenti ļoti atzinīgi vērtēja šo nodarbību ciklu, kas veidoja 6 kredītpunktus no kopējā pavasara semestra studiju apjoma:
„Esmu gandarīta, priecīga un lepna, ka man bija iespēja satikties ar tik zinošu, interesantu un pieredzējušu cilvēku.” (Anita)
“Nodarbībās bija iespējams gūt apstiprinājumu tam, ka ikviens no mums var kļūt par pētnieku un atklāt daudzas interesantas un nozīmīgas lietas. Patika, ka varējām dalīties savā pieredzē un domās par plānotajiem pētījumiem. Uzskatu, ka šīm lekcijām noteikti ir jābūt arī turpmāk maģistra studiju programmā.” (Vita)
„Pirms Nika lekcijām nekad nebiju tik dziļi aizdomājies par ilgtspējību un apkārtējo vidi, par to, kā mēs dzīvojam, ko ēdam un cik pēc sevis atstājam atkritumu (…) rezultātā paši izraisām globālās problēmas. Gribu pateikt paldies Nikam par ļoti interesantiem uzdevumiem, kas lika daudz padomāt (…), īpaši patika uzdevums par artefaktiem.” (Edgars)
„Rūpīgi sagatavota darba procesa gaita, kas ļauj produktīvi izprast un apkopot studijas kursa saturu. (…) daloties savā pieredzē, prof. Niks rosina pievērsties ilgtspējīgam dzīvesveidam, kopjot un saudzējot dabu. Lekciju gaitā katram bija iespēja izteikt savu viedokli.” (Alīna)
„Nodarbības bija interesantas un lika aizdomāties par dzīvi uz mūsu planētas – vai mēs dzīvojam harmonijā ar dabu, līdzcilvēkiem un paši ar sevi? Jauki bija modelēt Daugavpils Cietokšņa maketu un izstrādāt ilgtspējīgas idejas tā darbības paplašināšanai. Priecē arī tas, ka (…) varējām iepazīties ar savu kolēģu darbu un viņu idejām, kas bagātināja mūsu pieredzi un rosināja darboties.” (Evita)
Studenti vēlas pateikties par atbalstu arī pasniedzējām Dzintrai Iliško un Ilonai Mičulei, kā arī tulcēm Santai Fenčenko, Jolantai Rečai, Jeļenai Antoņevičai un Jekaterinai Solovjovai.
Papildu informācija:
Eridiana Oļehnoviča, Dr. paed.
Profesionālā maģistra studiju programmas „Izglītība” direktore,
atbildīgā par studiju virzienu „Izglītība, pedagoģija un sports”
e-pasts: eridiana.olehnovica@du.ces.lv, tālr. 29130310