• A- A A+
  • Noslēgušās divu dienu apmācības skolotājiem “Uzņēmējspējas skolas vidē”

    Aktualizēts 30.08.2018 15:07

    No 2018. gada 27. – 28. augustam, projekta  “Mentorings jauniešu uzņēmējdarbības atbalstam, BONUS LT-LV”, Nr. LT_LV/2.1./LLI-147/2017 ietvaros, skolotājiem no visas Latvijas tika organizētas apmācības “Uzņēmējspējas skolas vidē”.

    Apmācībās tika pārstāvēti visi Latvijas novadi un, kā minēja projekta vadītāja Daugavpils Universitātē Liene Leikuma-Rimicāne, atsaucība bija tik liela, ka projekts ir pilnībā attaisnojis projekta galveno mērķi – veicināt uzņēmējdarbību un jauniešu radītu uzņēmumu veidošanos Lietuvas un Latvijas pierobežas reģionos ar domu saistīt savu turpmāko izglītību un karjeras izaugsmi ar konkrēto reģionu. Kas ir pats svarīgākais – veicināt arī skolotājos, kā galvenajos virzītājspēkos, prasmi pamanīt un attīstīt uzņēmējspējas tieši skolas vidē.

    Projekta komanda apmācību dalībniekus iepazīstināja ar gūtajām atziņām projekta ietvaros, strādājot ar jauniešu komandām, un šo apmācību mērķi – sniegt aktīvajiem skolotājiem praktiskus rīkus uzņēmējspēju atklāšanai un veicināšanai. Projekta neatņemama sastāvdaļa bija mentoru sniegtās zināšanas un atbalsts. Visa projekta laikā to sniedza uzņēmēja, starptautisku izglītības projektu vadītāja, jauniešu neformālās izglītības trenere Aija Vanaga, kura šajās apmācībās uzņēmās arī vadītājas lomu.

    Jau pirmajā lekcijā A. Vanaga uzsvēra grupas dinamikas caur pieredzes izglītību nozīmību: “Grupu dinamika un savstarpējā iepazīšanās ir svarīga sastāvdaļa, veidojot kontaktus, tīklošanos un radošu vidi, daloties ar pieredzi un gūstot jaunu. Pieredzes izglītība balstīta uz grupu veidošanās rīkiem ar daļēju līdzdalības pieeju, lai sniegtu atbalstu turpmākajam darbam ar jauniešiem”.

    Dienas otrajā daļā Preiļu Brīvās skolas direktore Ilona Indriksone runāja par uzņēmējspēju attīstīšanu skolēnos, kā arī skolotāja un skolas lomu: “Kļūt par uzņēmēju, tas ir konkrēts rezultāts, lai kuru panāktu svarīgākais ir attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, lai radītu motivāciju un līderību jauniešos. Šī meistarklase liks pārdomāt mūsu jauniešu iesaistes, vērtēšanas pieejas, kā arī tās iespēja, kuras mēs varam piedāvāt kā skolotāji un kā izglītības iestāde – skola”. Diskusijas, kas raisījās starp Ilonu un skolotājiem, bija vērstas uz risinājumu un zelta vidusceļa meklējumiem, lai uzņēmējspējas varētu arī attīstīt mācību priekšmetos, kas nav tieši saistīti ar uzņēmējdarbību.

    Vērtīgus padomu diskusiju sadaļā, daloties savā pieredzes stāstā, sniedza SIA “JV Pro” īpašnieks un sociālais aktīvists Juris Vucāns. Sarunu laikā tika rastas atbildes uz jautājumiem: Ko mēs meklējam jauniešos, kā nākotnes līderos? Ko esam iemācījušies un kā mums skolā pietrūkst, lai izaudzinātu līderus un uzņēmējus? Kas ir lokālais uzņēmējs un ar kādiem izaicinājumiem reģionā viņš sastopas?

    Diskusiju papildināja “Park Hotel Latgola” viesnīcas vadītāja Ruta Priede un projekta “BONUS LT-LV” mentore, projektu vadītāja IT kompānijā Inga Nipāne.

    Otrajā, noslēdzošajā apmācību dienā divi lektori – uzņēmēji Viktors Gallers un Andrejs Zaičenko, pievērsās karjeras izglītības individualitātei, potenciālā uzņēmēja atpazīšanai jaunietī un viņa motivēšanai. Katrs no viņiem ir savas jomas “fanāts”. Viktors ražo izglītojošas rotaļlietas, bet Andrejs šai tēmai pievērsās gan no uzņēmēja, gan no skolotāja perspektīvas.

    Noslēgumā dalībnieki dalījās savos iespaidos par to, ko vērtīgu ieguva šajās dienās un ko turpmāk implementēs darbā ar jauniešiem skolas vidē. Skolotāji bija pateicīgi par tīklošanās iespēju, kura tika dota apmācību 1. dienā. Neformālā vidē viņi rada kopīgas tēmas, kas skāra dažādus izaicinājumus skolās, it īpaši reformu un kompetenču jautājumu kontekstā. Ciešu kontaktu veidošana palīdzēs turpmāk radīt kopīgas idejas dažādu projektu realizēšanai, kā arī apmainīties ar labās pieredzes piemēriem.

    Informāciju sagatavoja:
    Zaiga Lāce
    projekta “BONUS LT-LV” konkursu koordinatore
    E-pasts: zaiga.lace@du.ces.lv

    Projekts sociālajos tīklos:

    Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir 523 818, 37 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 445 245, 60 EUR.

    Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Daugavpils Universitātes Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļa, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < September >
    26 27 28 29 30 31 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 1 2 3 4 5 6

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!