• A- A A+
  • Notikusi Mākslas zinātņu institūta 5. Rudens zinātniskā konference

    Aktualizēts 31.10.2016 14:51

    2016. gada 28. oktobrī Daugavpils Universitātes (DU) Studiju un pētniecības centrā Ilgas notika gadskārtējā Mūzikas un mākslu fakultātes (MMF) Mākslas zinātņu institūta (MZI) 5. RUDENS zinātniskā konference, kas tika veltīta DU 95 gadu jubilejai.

    Konferences koncepts un mērķis ir pozicionēt un popularizēt jaunākos pētījumus mākslas un mūzikas zinātnēs to hronoloģiskajā un tematiskajā daudzveidībā, veicināt starpdisciplināru pētījumu formātu attīstību, kā arī aktivizēt komunikāciju Latvijas mākslas/mūzikas pētnieku un zinātnieku vidū.

    Konferencē piedalījās septiņu Latvijas augstskolu (Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Kultūras akadēmija, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Daugavpils Universitāte, Vidzemes augstskola) doktori, zinātnisko grādu pretendenti un doktoranti, zinātnisko institūtu un centru (DU MMF Mākslas zinātņu institūts, DU Humanitāro un sociālo zinātņu institūts, JVLMA Zinātniskās pētniecības centrs) pētnieki, novadpētniecības un mākslas muzeju un galeriju (Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, galerija “Mākslas banka”) speciālisti, izstāžu kuratori un citi aktīvi Latvijas mākslas/mūzikas pētnieki (E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija).

    DU MZI 5. RUDENS zinātniskās konferences norise tika organizēta divās darba grupās: Vizuālā māksla un Muzikoloģija. Darba grupas Vizuālā māksla  referātu tematiskais spektrs ietvēra mākslas vēstures un teorijas problemātiku, Latvijas un Baltijas arhitektūras jautājumu analīzi, etnicitātes un tradicionālās mākslas konceptu pētījumus, Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgu personību (J. Zābera, J. Krēsliņa) dzīves un radošās darbības izziņu u.c. tēmas.

    Darba grupas Muzikoloģija referātos tika analizēta modernisma estētika mūzikas un mākslas sintēzes kontekstā, pasaules un Latvijas mūzikas telpā nozīmīgu mūziķu (Š. Balejē, G. Pelēča, M. Einfeldes, J. Logina) daiļrades īpatnības, akcentēti Latgales Dziesmu svētku hronoloģijas jautājumi, pētīts K. Pastora ieguldījums baleta iestudējumos u.c. tēmas.

    DU MZI 5. RUDENS zinātniskajā konferencē prezentēto ziņojumu tēzes ir apkopotas un izdotas tēžu krājumā, bet pozitīvi recenzētie zinātniskie raksti angļu valodā 2017. gadā tiks publicēti MZI zinātniskajā žurnālā ART TEMPUS (Vol. 5).

    Papildu informācija:
    Zeltīte Barševska
    DU MMF MZI direktora p.i., pētniece, 5. RUDENS zinātniskās konferences Rīcības komitejas priekšsēdētāja
    E-pasts: zeltite.barsevska@du.ces.lv

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < November >
    28 29 30 31 1 2 3
    4 5 6 7 8 9 10
    11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 1

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!