• A- A A+
  • Profesore Maija Burima ar vizīti Norvēģijā uzsāk kopīga sadarbības projekta izstrādi

    Aktualizēts 29.01.2014 20:42

    8599-9558-m 10348-11489-n


    LR IZM un Valsts izglītības attīstības aģentūras konkursa sagatavošanās vizītēm EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu programmas “Pētniecība un stipendijas” divpusējās sadarbības fonda ietvaros tika atbalstīta DU Humanitārās fakultātes profesores Maijas Burimas vizīte uz Vestfoldas koledžu  (Høgskolen i Vestfold, Vestfold University College,Norway) 2014. gada 21. – 25. janvārī, lai gatavotu ar Vestfoldas koledžas partneriem kopīgu sadarbības projektu „Pieminekļi rakstniekiem kā nacionālās identitātes komponente” iesniegšanai EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu programmas “Pētniecība un Stipendijas” tematiskās jomas „Divpusējā sadarbība pētniecībā” sociālo un humanitāro zinātņu projektu konkursam.

    Sagatavošanas vizītes laikā tika iepazīts potenciālais projekta partneris, kopīgi plānota projekta pieteikuma izstrāde. Saskaņoti daudzi būtiski projekta pieteikuma indikatori, projekta koncepcija, mērķi, uzdevumi un metodoloģija. Tika pārrunāti sadarbības modeļi, lomas, atbildības un sadarbības aktivitātes. Vizītes laikā tika apspriesti projekta pieteikuma sagatavošanas satura un finanšu jautājumi. Notika sapulces ar ekspertiem, potenciālajiem projekta pētniekiem, Vestfodas koledžas ārvalstu sadarbības koordinatori. Iegūta informācija, lai varētu projektā korekti ieplānot norvēģu puses atalgojumu, darba noslodzi, mobilitātes.

    Partneri vienojās, ka projekts „Pieminekļi rakstniekiem kā nacionālās identitātes komponente” demonstrēs sinerģiju starp akadēmisko pētniecību un zināšanu pārnesi uz sabiedrību. Projekta produktam ir paredzēts praktisks iespaids uz Latvijas – Norvēģijas sociokultūras komunikāciju mūsdienu ekonomiskajā situācijā (lielais Latvijas strādnieku pieplūdums Norvēģijā un lielais Norvēģijas tūristu pieplūdums Latvijā).

    Ar potenciālajiem projekta veicējiem Norvēģijā tika panākta vienošanās par nepieciešamību izstrādāt zinātniski pamatotu rakstnieku pieminekļu raksturošanas metodiku; apspriesta pieminekļu semiotikas kompleksas izpētes zinātniskā metodoloģija, tās teorētiskās pieejas.

    Vizītes laikā tika aktualizēta nepieciešamība projekta ietvaros radīt uz tehnoloģijām balstītus humanitāro zinātņu produktus – interaktīvu Norvēģijas un Latvijas rakstnieku pieminekļu karti, izstrādāt tūrisma maršrutus, sagatavot populāras un akadēmiskas publikācijas par rakstnieku pieminekļu funkcionalitāti, kas tiks izmantotas abu projektā iesaistīti valstu intelektuālā tūrisma veicināšanai. Pārrunājām potenciālos tehniskā atbalsta pakalpojuma sniedzējus un to izmaksas Latvijā un Norvēģijā.

    Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstis – Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija (t.i. donorvalstis), izmantojot EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentus, sniedz ieguldījumu atšķirību mazināšanā un bilaterālo attiecību stiprināšanā 15 Eiropas valstīs, tai skaitā Latvijā. Kopsummā no EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentiem programmai piešķirti EUR 5 510 250.Finanšu instrumentu ieviešana kopš 2004.gada notiek arī Latvijā, un tas notiek programmu veidā. Programma ir vērsta uz cilvēkresursu un zināšanu bāzes stiprināšanu Latvijā un institucionālās sadarbības veicināšanu pētniecībā un attīstībā starp Latviju un donorvalstīm, veicinot partnerības un mobilitāti starp Latviju un donorvalstīm.

    Šīs programmas ar projektu starpniecību investē dažādās jomās, līdz ar ko tiek mazināta sociālā un ekonomiskā nevienlīdzība, kā arī stiprinātas saņēmējvalstu attiecības ar donorvalstīm.

    Papildus informācija:
    prof. Maija Burima
    Humanitārās fakultātes dekāne
    t.: 654 24238
    e-pasts: maija.burima@du.ces.lv

    Biežāk apmeklētās saites

    Raksti mums

    Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

    Rakstīt ziņu

    Pasākumu kalendārs

    < December >
    25 26 27 28 29 30 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31 1 2 3 4 5

    DU BUKLETI

    Pieraksties jaunumiem e-pastā

    Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!