Semināra “Svešzemju sugu apkarošana un invāziju novēršana” prezentācijas
Aktualizēts 28.11.2014 12:17
Daugavpilī un Dobelē notika 2 dienu apmācību seminārs: „Svešzemju sugu apkarošana un invāziju novēršana”
Šī gada augusta beigās Dobelē un septembra sākumā Daugavpilī notika Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam projekta LLIV – 250 „Sadarbība cīņā pret invazīvajām sugām ilgtspējīgai lauksaimniecībai un dabas resursu apsaimniekošanai”/ ”TEAMWORK” ietvaros rīkotais seminārs.
Pasākumu apmeklēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra darbinieki no dažādām pašvaldībām, Latvijas Valsts mežu dienestu darbinieki, Valsts augu aizsardzības dienesta eksperti un pārstāvji no Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centra. Interesi par semināru izrādīja arī Latvijas Radio žurnālisti, Latvijas Dabas muzeja pārstāvji, kā arī vietējie lauksaimnieki un stādu audzētāji. TEAMWORK semināra mērķis bija iepazīstināt vides jomā strādājošos, dalībniekus ar svešzemju augu un dzīvnieku sugām, kopīgi apgūt praktiskās zināšanas invazīvo sugu apkarošanā, dalīties pieredzē ar lietuviešu ekspertiem, rosināt uz diskusijām un risinājumiem, kā, kopīgi sadarbojoties, ierobežot šo sugu izplatīšanos un veikt monitoringu.
Semināru atklāja projekta vadītāja Viktorija Cirse, un ar projekta aktivitātēm un uzdevumiem iepazīstināja PR speciāliste Marija Jermaļonoka. Pirmajā semināra dienā dalībniekus uzrunāja Šauļu Universitātes lektori asoc. prof. Dr. Zigmantas Gudžinskas, Dr. Martynas Kazlauskas, kuri klātesošos iepazīstināja ar invazīvajām augu sugām, apkarošanas metodēm, rīkiem un to praktisko pielietojumu dabā. Otrajā dienā uzstājās Daugavpils Universitātes pārstāvji – pētnieks Māris Pilāts un vadošais pētnieks Dr. Maksims Balalaikins, kuri dalībniekiem stāstīja par svešzemju dzīvnieku sugām, to apkarošanas metodēm un rīkiem. Semināra dalībniekiem bija iespēja piedalīties vakara ekskursijā ar medību elementiem, kuras laikā klātesošajiem tika stāstīts par Spānijas kailgliemeža, kā arī citu gliemežu nodarīto postījumu mazdārziņiem, mācīja tos atpazīt dabā un ierobežot to izplatību.
Prezentācijas meklējiet šeit:
Metodes un veidi invazīvo augu sugu apkarošanā
Invazīvo dzīvnieku sugu apkarošana_1
Invazīvie augi
Invazīvo dzīvnieku apkarošana_2
Invazīvo dzīvnieku sugas
Teamwork prezentācija
Kontaktinformācija:
Sistemātiskās bioloģijas institūts
Daugavpils Universitāte Vienības ielā 13,
Daugavpils, LV-5401, Latvija
Tālr./fax: (+371) 65426719
teamwork@biology.lv